יום שני, 5 בינואר 2015

תמיד חלמת להיכנס לתחום המלונאות? הנה מדריך קצר לבעל המלון המתחיל

ככל שהזמן עובר, כל אחד מאיתנו מתחיל להבין שבמציאות הכלכלית של היום, כל אחד חייב להיות גם קצת איש עסקים.
לא משנה מה אתה עושה בחייך המקצועיים, יצירתיות והרחבה של הפעילות העסקית שלך היא הכרחית, גם אם אתה שכיר ולא מתכנן להפסיק להיות כזה. על אחת כמה וכמה אם תמיד גם היה לך חלום, אין זמן טוב יותר מהיום להתחיל לממש אותו.
להקים מלון הוא בהחלט חלום של לא מעט אנשים, ולראייה אפשר לראות גם את צמיחתו של עולם המלונאות החדש- מלונות הבוטיק.
מלונות הבוטיק הם דוגמא מושלמת להתרחבות וגיוון אשר נוצר בתוך השוק האטרקטיבי והמאתגר הזה, והם גם יכולים להוות סטאדי- קייס מושלם למי שרוצה להיכנס לביזנס הזה.

השינוי הגדול

בעשורים האחרונים עולם המלונות בתל אביב, עבר מספר שינויים דרסטיים. בעוד שבשנות ה 60, עיקר הנוף בעולם הנופש באשר הוא מורכב היה בעיקרו מבתי מלון קטנים ומשפחתיים, בשנות ה 90 כבר הציפו את הנוף מלונות הענק המסחריים, בהם התארחו אלפי אורחים והכל היה גדול ומאסיבי. השינוי הזה הוביל לשינוי המספרים בתעשייה ואל מול המלונות הקטנים, שגם גודל העסק עצמו היה בהתאם, הפכו לפתע מלונות הענק למכונות כסף שהזרימו הון עצום.
במשך שנים רבות היה התחום סגור לעשירים בלבד, שכן גם מי שמינף את ההזדמנויות שלו באמצעות מימון, היה צריך בכל זאת להיות בעל הון לא קטן בכדי להציג את ההון העצמי הנדרש לטובת המינוף, בכדי להקים מלון שעמד בסטנדרטים דאז.
כיום אנחנו רואים שיש מגמה שבמסגרתה חזרה אל האינטימיות, והפתרונות הקטנים והסולידיים יותר. חווית הנופש משנה את הפנים שלה ומאפשרת לשחקנים חדשים להיכנס לעולם הנופש והמלונאות. לא עוד טייקונים בלבד, וכיום גם אנשים מן הישוב יכולים להפוך להיות בעלים של מלון.

מה צריך לעשות?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא למצוא מיקום. כאשר מדובר על בית מלון בהחלט אפשר לקחת נכסים במצב רעוע למדי, שכן בכל מקרה אתם תשפצו את המבנה.
מגוון משכנתאות שונות עומד לרשותו של היזם, כך שתוכלו ליהנות משפע של פתרונות מימון. מאחר ומדובר על עסק יכול שאף תוכלו ליהנות מתמיכה של עמותות או אפילו מימון בערבות המדינה, כך שלמעשה שפע פתרונות המימון הוא בהחלט עשיר ומגוון.
שימו לב, בבואכם לבחור את מסלול המשכנתא מתוך מגוון משכנתאות שיציגו בפניכם, אתם צריכים לדעת בדיוק מה גודל הסכום שאתם מעוניינים לקחת, כמו גם חשוב שתבצעו את כל התכנון הפיננסי לפני שאתם מגיעים לבנק לבקשת ההלוואה.

בניית תוכנית עסקית ותכנון כל העסק על לפרטים הקטנים ביותר הוא תהליך הכרחי וחיוני לא רק לבנק, אלא לעסק שלכם ולהצלחה שלו. בצעו אותו בהקפדה מירבית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מסעדות בארץ