יום שלישי, 1 ביולי 2014

מהרו להזמין חופשה בברלין – אטרקציות נבחרות

מדי שנה כמות גדולה מאוד של תיירים ממדינות שונות ברחבי העולם ומישראל מגיעה אל ברלין על מנת ליהנות מהתרבות, הנופים, האתרים ההיסטוריים שלה ואטרקציות נבחרות נוספות.

קצת אודות ברלין

ברלין היא עיר בירתה של גרמניה ואחד מהמקומות התיירותיים ביותר. בעיר זו מתגוררים מעל לשלושה מיליון אנשים והיא מוגדרת כבירת האתיאיזם העולמית וזאת משום שרוב תושביה מגדירים את עצמם כחסרי דת. ברלין היא אחת ממוקדי התרבות הידועים ביותר ויש בה כמות גדולה של מוזיאונים, התזמורת הפילהרמונית, בתי אופרה, אוניברסיטאות ושני אתרי מורשת עולמיים, אי המוזיאונים וארמונות וגני ברלין. יש בה שני שדות תעופה, מערכת רכבות, תשתית מתקדמת של תחבורה ציבורית ומעבורות. למרות כל זאת, רבים מעדיפים לפנות אל חברה שמספקת שירות השכרת רכב בחו"ל ולטייל בברלין ובסביבותיה באופן עצמאי.

מסיירים בברלין

נכון להיום יש שלוש אפשרויות של סיורים באטרקציות של ברלין וסביבותיה:
  • סיורים מאורגנים- יש סיורים מאורגנים אליהם ניתן להירשם. יש לקחת בחשבון כי סיורים אלו עולים כסף ויוצאים בימים ושעות ספציפיות. יש מגוון חברות בברלין שמספקות שירותי סיורים לכל מיני אתרים בברלין. היתרון המרכזי כאן הוא שניתן לקבל מידע אודות כל אתר ואתר. החסרונות הם שרוב הסיורים הם בשפה האנגלית ואם מחליטים לצאת אל ברלין עם הילדים, יש בהחלט מצב שהם ישתעממו ויפריעו. חסרון שני שיכול להיות גם יתרון הוא שהחברה מכתיבה את שעות האיסוף והחזרה.
  • סיורים עצמאיים- ניתן להחליט ולנסוע אל הרייכסטאג, חומת ברלין, הגן הבוטאני, המוזיאון היהודי ואטרקציות נוספות בברלין ובסביבותיה באוטובוס או ברכבת. תשתית התחבורה בעיר הבירה מפותחת מאוד, אך עדיין יש לקחת בחשבון כי צריך להגיע אל תחנת האוטובוס או הרכבת, להישמע ללוח הזמנים ולנסוע רק למקומות אליהם התחבורה מגיעה.
  • השכרת רכב בחו"ל- האפשרות השלישית וזו שרבים מעדיפים היא השכרה של רכב. פעולה שמאפשרת לכל אחד להחליט מהן האטרקציות בהן מעוניינים לבקר באותו יום, באילו שעות מעוניינים לצאת ולחזור ואף לערוך טיול למקומות שונים בסביבות ברלין. מקומות אליהם התחבורה הציבורית אינה מגיעה.

השכרת רכב בברלין

השכרת רכב בגרמניה תוך דגש על ברלין פותחת בפני המשכיר אפשרויות גישה למקומות שונים בעיר ומחוצה לה. חשוב לקחת בחשבון כי ניתן להזמין רכב טרם הנסיעה מישראל, דבר שימנע מצב של קשיי שפה והבנה ובזבוז של זמן טיול יקר. דבר נוסף אותו רוב האנשים אינם יודעים הוא שהרישיון הישראלי תקף למספר חודשים גם בגרמניה, אך תמיד עדיף לעשות רישיון נהיגה בינלאומי. יש לקחת בחשבון כי כללי התנועה בברלין שונים מישראל ולכן חשוב מאוד להתעדכן מראש. אם מחליטים על השכרת רכב בברלין יש לברר אם ניתן להחזיר אותו גם במדינות אחרות, חשוב לוודא שיש חנייה במלון, להצטייד במפות ולדעת כי המהירות המקסימאלית באוטוסטראדה היא 130 קמ"ש ושילדים חייבים לשבת אך ורק במושב האחורי.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מסעדות בארץ