יום שבת, 12 בינואר 2013

סוגים של מלונות בארץ


כל נושא תרבות החופש והפנאי. תפס תאוצה במשך בעשורים האחרונים. החיים המודרניים בחברה הישראלית מאופיינים באינטנסיביות רבה בכל מה שקשור לעבודה, לחצי משפחה ומטלות שהולכות וגוברות על היחיד. צריך להוסיף לזה את התבגרות האוכלוסייה, את הצורך של חברות להעניק לעובדיהם נופשונים, את הכלכלה החזקה שאחד ממאפייניה הם קיום כנסים כלכליים ,והרי לנו הסבר למה ענף המלונאות גדל וצמח בתקופה הנ"ל. גם התגברות מתמדת של תיירות נכנסת תורמת רבות לצורך של הגדלת תפוסת בתי המלון ושדרוגם. יש שפע של מלונות בארץ ומסוגים שונים. בתי מלון של רשתות. בתי מלון פרטיים. מלונות בוטיק. וגם בתי מלון פשוטים. ענף המלונאות בשנים האחרונות הינו יותר ויותר מקצועי. הוא מציע שפע של פינוקים,פעילויות, תכניות ,טיולים מודרכים.כל מלון לפי אפיונו, הכול כדי להנעים את שהייתו של האורח.

סוגי בתי מלון


כאמור מלונות בארץ יכולים לספק חווית שונות לאורחיהם. בתי המלון היקרים הממוקמים באזורי נופש כמו אילת, ים המלח ,טבריה, תל אביב וחיפה. בנויים לאירוח של נופש. הם שוכנים לרוב לחופי ים. יש בהם בריכה חדרי כושר פעילויות ספא. מטבחים ברמה גבוהה. אנשים באים אליהם כדי ליהנות ולבלות בדרך כלל למספר ימים. יש בתי מלון שמארחים מפגשים למטרות קולינאריות. סדנאות בישול למיניהם. לבתי מלון אלו מגיעות קבוצות שמודרכות על ידי שף שמחלק להם דפי בישול ואולי גם ספר מתכונים יפה. יש מלונות דרכים שבאים אליהם ללינת לילה. למלונות אלו יגיעו קבוצות מטיילים,טיולי גיפים. בתי מלון אלו הם מלונות יחסית פשוטים ,שנועדו למלא צורך בסיסי של אוכל ולינה ברמה סבירה. קיימים מלונות בוטיק מפנקים. שמשדרים אוירה אינטימית ושונה. יש את בתי המלון שממוקמים במרחבים הכפריים . בקיבוצים ובמושבים. אלו בתי מלון שמנסים לשלב אירוח טוב באווירה כפרית הקרובה לטבע.

בחירת בתי מלון


בחירת בית מלון נגזרת בראש וראשונה מאופי הפעילות של הלקוח. כאמור, מלונות בארץ, יכולים לספק את כל סוגי אפשרויות הלינה. אם הצורך בנופש אז צריך לבחור את איזור הנופש. במצב זה כדאי לקחת בית מלון טוב שכולל בתוכו את כל הפעילויות שהנופש זקוק להם. אם יש רצון לטייל אז אין טעם לקחת מלון יקר, שהרי האוכל והמטבחים הם לא העניין החשוב לנו, אלא מלון סביר שאפשר לשהות בו למשך הלילה ולאכול ארוחות ערב ובוקר טובות. יש לזכור כי ארוחת הבוקר במלונות ישראליים נחשבת לארוחת בוקר מצוינת בכל סוגי בתי המלון, ושמה הולך לפניה בכל העולם. אם מדובר באירועים מיוחדים דוגמת כנסים,אז אפשר למצוא בתי מלון שערוכים לכך באופן מיוחד.אם מדובר באירועים מיוחדים כמו סדנאות בישול הרי יש בתי מלון שבנויים לארח את הקבוצות הללו. האירוח יכול לכלול גם קבלת ספרי מתכונים ועוד אלמנטים הקשורים בבישול. אם רוצים לצאת לנופש בשילוב פעילות ספורט ומרפא, הרי שצריך לבחור בבתי מלון שמתמחים בנושאים אלו.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ