יום חמישי, 13 בדצמבר 2012

אירועים לקהל מגוון במיוחד


אירועים לקהל מגוון במיוחד

מארגני אירועים בהיקפים רחבים מכירים את האתגר הגדול מכל איך להביא אלף איש להיות מרוצים מאותו הכנס או האירוע בעוד שהאנשים עצמם כה שונים ובאים עם צרכים שונים ומגוונים כל כך אלה מאלה? כשמארגנים אירוע לעובדי חברה מסוימת זה קל למדיי, העובדים מאוחדים תחת זהות מסוימת וחברה מסוימת. יש להם הווי מסוים והרגלים מסוימים, הם מכירים זה את זה והם באים להתאוורר וליהנות, אך מה תעשה כשאתה מנהל לדוגמא את אחד ממלונות היוקרה מתוך מגוון מלונות בארץ ואתה צריך למצוא את הדרך הטובה ביותר שכל אורחייך יהיו מרוצים וירגישו מסופקים? זה הרי לא יספיק להכין גם קייטרינג חלבי וגם קייטרינג בשרי ולקוות שהאוכל הטעים יספק את כולם ותהיה אווירה של שביעות רצון כוללת.
טוב, לרובנו אין התלבטויות כאלה ואיננו מחזיקים במניות של אחת מרשתות בתי המלון הבינלאומיות הגדולות ובכל זאת אנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציה דומה.


תוהים מהי הדרך הנכונה ביותר לגשר בין אורחינו השונים ולתת מענה מתאים באירוע אותו אנו מתכננים עבור כל אחד ואחד מהם.
"כשעברתי על רשימת המוזמנים לחתונה, הבנתי פתאום בבהלה שזו הולכת להיות חתונה שאולי מייצגת יותר מכל את כור ההיתוך של החברה הישראלית", מבהירה טלי, אימא של מיכאלה שעומדת להינשא בעוד חודש בדיוק באחד מגני האירועים היפים והגדולים בשרון. בחתונתה של מיכאלה עם בחיר ליבה עומדים להשתתף כ600 איש והם באים מכל גווני האוכלוסייה, ומכל העדות וצורות האמונה, זוהי בהחלט לא הולכת להיות חתונה קטנה. במקרה הזה שהוא דוגמא ללא מעט מקרים אחרים בארץ, הורי החתן באים מעדות שונות והורי הכלה מסורתיים, החתן עובד בהייטק והכלה בתחום החינוך, האב של החתן בעל מוסך ואחיו שחקן מפורסם. מקבץ האורחים אם כך כלל אנשי ניהול בכירים וספקי אביזרי רכב משופצים, מורות ונשים מסורתיות, בני עדות המזרח ואשכנזים- כלומר כור ההיתוך הישראלי המגוון העשיר והמבורך בכל כך הרבה שורשים ותרבויות הביא את עצמו לידי ביטוי בגאון ברשימת המוזמנים הענפה.
אירועים רבים בישראל כוללים בעצם קהל שאינו הומוגני. ראשית הדבר משפיע על הבחירות שלנו בקשר לסוג המזון אותו נציע בחתונה או באירוע אותו אנו מתכננים. לא מעט אנשים כבר הבינו שככל שהאירוע רחב יריעה יותר ומגוון יותר מבחינת משתתפים כך כדאי שסוגי המזון המוצע יהיו מגוונים יותר ויאפשרו לאנשים רבים ככל האפשר ליהנות ממנו בלי קשר לטעמם האישי. הם דואגים שהתפריט יכיל אוכל מזרחי ואוכל מזרח אסייתי, ביטוי לאוכל יהודי או מזרח אירופאי ולאוכל פשוט ומקובל על הכול, אוכל כשר ואוכל לצמחונים, אוכל בריאותי יותר ומהעבר השני מנעד רחב של קינוחים וממתקים, עוגות ותופינים לאוהבי המתוק ואפילוסלסלת פירות מעוצבת ומלאה בפירות מגוונים. "השתדלנו", מספרת טלי," שתהיה מוסיקה מכל הסוגים, שיהי אוכל מכל הסוגים ובעיקר שתהיה המון אהבה , אווירה מקבלת ושמחה אמיתית. זה הצליח, האירוע הוכתר כהצלחה גדולה ויכולנו לראות מה מאחד אנשים ולא מה מפריד ביניהם".
אז גם אם אתם לפני אירוע חגיגי וגם אם לפני ארגון כנס גדול, זכרו שמה שבאמת יקבע את הצלחת ההפקה הוא הנכונות להיות בתשומת לב מלאה לאנשים, לפנק אותם ולהשקיע מכל הלב באורחים ובחגיגה. שיהיה במזל טוב.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ