יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

חבילות לפראג או צימר בצפון?


מידי פעם בפעם כולנו צריכים להתאוורר מן המציאות היומיומית אשר הולכת ומצטברת לכדי עייפות שמותירה את סימניה בכל אספקט בחיים שלנו. בשלב כזה, ואפילו כמה רגעים לפני כן כדאי לצאת לחופשה קצרה, בה נמצא את המצברים ונהנה קצת מזמן של איכות עם אלה שאנחנו אוהבים, בלי עבודה או מטלה כלשהי שרק מפריעות לנו בדרך אל ההנאה והרוגע.

יתרונות טיול בארץ


לפעמים ישנה התלבטות לגבי יציאה לטיול בארץ או כבר לרכוש חבילות לפראג תוך כדי אריזת המזוודה, ולהכין את הדרכון בדרך אל חו"ל לחופשה. ישנם יתרונות לכל אחד מהטיולים, והבחירה יכולה להיות דבר מאוד אינדיווידואלי עבור כל אחד ואחד מאתנו. עלות טיול לצפון – לרוב, העלות של טיול לצימר בצפון תהיה נמוכה באופן משמעותי מאשר יציאה לטיול בחו"ל.

מקום חדש בתרבות מוכרת- בדרך כלל כשאנחנו טסים למדינה אחרת, אנחנו נלחמים על מנת להעביר את הרצונות שלנו בצורה כזו שהמקומי עימו אנו משוחחים יבין אותנו. לא כולנו יודעים אנגלית או את שפת המקום במידה מספקת, ולעיתים תושבי המקום עצמו לא דוברים שפה מלבד השפה המקומית, מה שיכול ליצור אתגריים בכל רגע בו ננסה לתקשר עימם. לעומת זאת כאשר יוצאים לטיול בצפון, אנו מכירים מקומות חדשים אך נמצאים בארץ בה אנו יודעים איך להתנהג , איך להתמצא בסביבה ולשוחח בשיא הקלילות עם תושבי המקום.

ליהנות מהדרך – כאשר טסים לחוץ לארץ, אי אפשר ממש ליהנות מן הדרך, שכן הדרך היא באוויר, במושב צפוף, לא מהנה כלל. בטיול לצימר בצפון, נוסעים על כביש החוף, לאורך רוב הדרך נפגוש את חוף הים מצד שמאל ונהנה מנסיעה נעימה ומהנה, בה ניתן לבצע עצירת התרעננות אחת או שתיים, למתוח את הרגליים בשיא הנינוחות , לשים מוזיקה אהובה ברקע ופשוט ליהנות מן הדרך בנסיעה עם האהובים שלנו.

יתרונות טיול בחו"ל


תרבות חדשה – כמה כבר אפשר להיות בארץ החמה שלנו עם החוצפה הישראלית, הדחיפות והנופים שחוזרים על עצמם? בטיול לפראג, למשל, אפשר למצוא תרבות חדשה תחת נופים של עיר אירופאית עם מזג אוויר נעים עד קריר. אפשר לטייל בחנויות מבלי הצורך לעבור בדיקה של איש ביטחון בכניסה, לשבת ברוגע בבית קפה ולאכול מאכלים האופייניים לתרבות אחרת ומרתקת.
נופים אירופאים – איפה עוד יצא לכם לראות ארמונות בהם ישבו מלכים ומלכות , ולא בסיפורי אגדות? העיר הצ'כית פראג,מלאה בנופים אירופאים ואתם יכולים למצוא ביניהם את מצודת פראג שהינה הגדולה בעולם, כיכר העיר העתיקה שהינה בגדר חובה, גשר צ'ארלס ההיסטורי ומגדל התצפית של פטרין.

דיוטי פרי – באמת חשבתם שתגיעו עד לנמל התעופה ולא תבצעו קנייה בדיוטי פרי? מספיק לראות את התורים בקופות הרבות שם , כדי להבין את מקור המשיכה. אם אתם מחפשים אחר מתנות מתוקות, מוצרי קוסמטיקה או בישום, טבק או אלכוהול ועוד רבים וטובים במחירי דיוטי פרי, אתם ממש צריכים לעשות סיבוב שם, רגע לפני העלייה למטוס והמשך הטיסה אל פראג.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ