יום שישי, 28 בספטמבר 2012

פינוק במלון יוקרה


המילה "יוקרה" נראה כי אבדה לה המשמעות בתקופה האחרונה בתחום המלונות, הזלזול והקלות הרבה בביטוי האופנתי נועד כדי לפתות את הנופשים. יוקרה אמיתית היא הזדמנות לחוות (ולמרבה הצער, בדרך כלל לשלם יותר) נחמה גדולה או חיים ראוותניים.

מהו מלון יוקרה?

כאשר מלון מגדיר את עצמו כמלון יוקרה הוא טוען לרמה של מצוינות במה שהוא יכולים להציע. לקוחות צריכים לצפות שתהיה לו איכות גבוהה של שירות, תחושה של חשיבות, ותחושה של להיות מיוחד. יוקרה אמורה לספק סביבה מעודנת שבו הלקוחות של אותו מלון מסוגלים להירגע ולנוח. המלון צריך להיות מקום של שלווה, חוויה ללא מתח שהאורחים מרגישים כל כך רגועים כמעט כאילו הם בעצמם בית. רוב מלונות יוקרה יציעו גם מרכז טיפולי ספא, או לפחות אולם ספורט וברכת שחייה.

כל הצרכים נפגשים במקום אחד

מלון יוקרתי מבדל את עצמו מהתחרות בתקן ומגוון שירותים שהוא יכול לספק ללקוחותיה קבועים. אלו צריכים לכלול קבלה 24 שעות ביממה עם צוות רב לשוני, חניה ושירותים לניהול המטען שלך. אפשרויות אחרות שלא תמיד נמצא הוא שירות חדרים 24 שעות לחדר שלך, ברכה אישית לאורחים (זר פרחים או כוס שמפניה אולי). התוספות הקטנות שיוכלו לעזור להגדיר את החוויה שלך. בדרך כלל לא חושבים על דברים כאלו כאשר שוקלים באיזה מלון לבחור, אבל הם אלו יכולים לעשות את כל ההבדל. שירותים כמו סידור חדר ברמה גבוה יכולים לגרום לך להרגיש שהשהייה היא כמעט קסומה.

ההבדלים הקטנים הם שחשובים

מלון יוקרתי תמיד צריך לספק את התוספות המודרניות לדוגמת שירותי אינטרנט בחדר שלך כלומר, מעבר לטלוויזיה בעלת מסך שטוח, גישה ל Wi-Fi או אפילו מחשב זמין בחדר. המלון צריך להיות מסוגל לספק לך את רוב הדברים שיכול להיות ששכחת מתי שיצאת לחופשה המפנקת כגון מברשת שיניים להחלפה, כובע מקלחת, שמיכה לתינוק, אפילו קצף גילוח, וכדאי גם לצפות למערך איכותי של מוצרי טיפוח אישיים (קרם מקלחת, מוצרי שיער ועוד).
תשומת לב צריכה להיעשות לאסתטיקה של המלון. כל פריט צריך להרגיש כאילו הוא מותרות, העיצוב צריך להיות חריג, הסביבה צריכה להיות נקייה ללא רבב. לסיכומו  של דבר, איכות החוויה שמקצה מלון יוקרתי בניגוד למלונות האחרים, הוא  שמעורר את נאמנות הלקוחות ומקסים את אורחיו למשך התקופה, ומשאיר אותם רעננים ומחוזק בעת העזיבה.
יש כיום גם הגדרות חדשות של יוקרה, כמו הביטוי שצומח בתקופה האחרונה בתחום המלונות. התחום החדש נקרא מלונות בוטיק והוא בא מתחום האופנה, יש הבדל בין מלון יוקרתי ובין מלון בוטיק אך זהו נושא גדול ומורכב. יכול להיות מלון בוטיק שהוא גם מלון יוקרתי, הכול תלוי בהגדרה ורמת השירות שמספק המלון לאורחיו. פעם הבאה שאתם מזמינים מלון, חשוב שתבדקו את הדברים הקנים ביותר כי בסופו של דבר, הם אלו שיעשו עבורכם את החופשה לקסומה!

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ