יום חמישי, 9 באוגוסט 2012

חופשה בעיר הבירה


נעמי שמר כתבה שיר, ירושלים של זהב, שמהווה המנון לעיר הבירה. השיר מתאר את האהבה של העם היהודי בגולה והכמיהה שלו לחזור לעיר הבירה מלאת היופי, הזהב, והאוויר הצלול.  השיר  מראה את האהבה הגדולה של העם היהודי שחזר מהגולה ומילה שוב את השווקים, בעיר הבירה הזהובה שלו. השיר מתאר את האהבה הגדולה שתושבי ישראל רוכשים לעיר הבירה, בכל פעם שהם שרים את ההמנון של ירושלים, כמעט בכול טקס אפשרי ונשבעים שלא ישכחו אותה לעולם.

הנאה רוחנית מובטחת

ירושלים עיר קסומה המשלבת בטוחה קדושה שחשובה לשלושת הדתות. עיר שלא הייתה צריכה לעבור ייעוץ עסקי, כדי לשלב בטוחה את מגוון הדתות. עיר שבה שלושת הדתות משתלבות לכדי הרמוניה וסינרגיה רוחנית, המפתיעות את כל העולם. כל נופש המגיע לעיר הבירה לא יכול להישאר אדיש כלפי העוצמה הרוחנית שעוטפת אותה בכול מקום שתיפנו סממני הדת בולטים, עם הם יהודים, נוצרים או מוסלמים. מוסלמים עם כפייה מוכרים בשווקים את מרכולתם, קולות המואזין נשמעים בתמהיל ההמון המגוון בשווקים. נזירות ונזירים שוכנים בכנסיות עתיקות עם עיצוב מדהים והיסטוריה מרתקת הפזורים בעיר. כל אחד יכול ליהנות מסיור בכנסיות ולהשתתף בחוויה המיוחדת של תפילה המשלבת בטוחה שירה דתית עם מזמורי התפילה. מזכרות של ישו וצלבים נמכרים בשוק ובחנויות כמזכרת לתיירים הנוצרים, שבאים למסעות צלבנית בארץ הקודש. יהודים דתיים ממגוון זרמים ומנהגים שניתן להבדיל ביניהם על ידי הבגד המפואר והצבעוני שהם לובשים, ממלאים את רחובותיה של ירושלים ואת הכותל המערבי בתפילה. כל תייר יהודי או נוצרי שמגיע לעיר הבירה חייב לשים פתק עם משאלה בכותל ולהתפלל לאלוהים שיגשים אותה. הכותל המערבי השריד האחרון של בית המקדש, המקום הכי קדוש לעם היהודי, מקום מלא בקסם רוחני שמעניק תקווה לעתיד יותר טוב לרבים.

לינה ונופש בעיר הבירה

להתעורר לאוויר ההרים הצלול והנוף העירוני העתיק מהווים חוויה לכל אחד. ירושלים היא עיר מאוד תיירותית בהתאם לכך היא עברה התאמה לכל תייר בכול כיס. בירושלים מגוון מלונות, בתי הארחה ואכסניות מכל סוגי המחירים והרמות. גם בית הארחה הכי פשוט כולל בתוכו מיטה נוחה עם מצעים נקיים, מקלחת מרווחת ונקייה כל מה שתייר צריך. כל מקומות הלינה, לא משנה באיזה רמה משקים לנופה המדהים של ירושלים. לינה בירושלים מהווה התחלה טובה לכל אוהבי הטיולים והעתיקות, אתם לא צריכים לתכנן מסלולי טיול מיוחדים, פשוט תצאו מחדרכם במלון וכנסו לסמטאות העיר העתיקה. העיר העתיקה מלאה במגוון מקומות היסטוריים מרתקים, לכל הדתות. כל פינה שרק תלכו תתקלו בבית כנסת, מנזר עתיק או מסגד. מוזיאונים וגלריות של אומנים שמושפעים מהצביון העתיק של ירושלים, ההיסטוריה הדתית וההרמוניה בין שלושת הדתות שאיך שהוא מתקיימות עם המצב הפוליטי הרגיש במדינת ישראל. כל אלו גורמים לנופש בעיר הבירה להפוך לחוויה מדהימה, מלמדת וצבעונית ביופייה המלווה בהתעוררות רוחנית.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ