יום חמישי, 9 באוגוסט 2012

בתי הארחה – שינוי תדמית


כאשר שומעים את המושג בית הארחה חושבים על חדרי קיבוץ קטנים עם מיטות ברזל חורקות, מטבחון קטן ופשוט, מקלחת משותפת לכל האורחים ולינה על מיטה ממנה קמים בבוקר עם כאבי גב. בתי ההארחה בישראל כבר מזמן לא מה שאנו חושבים עליהם וכיום ניתן למצוא בתי הארחה המתחרים בצימרים ומספקים אף שירות טוב ויעיל יותר וזאת עוד לפני שדיברנו על המחיר. בעקבות התפתחות מגמת התיירות הפנימית בישראל ובניית צימרים ללא הבחנה בכל מקום התאגדו בתי ההארחה והחליטו לשפר את תדמית בתי ההארחה בישראל. לא עוד חדרים פשוטים חסרי כל ייחוד ופינוק אלא חדרי אירוח נעימים הכוללים טלוויזיה, בר, אטרקציות, שירותי מזון קרובים ואף מגוון טיפולים משלימים לאורחי בית ההאחרה. בתי ההארחה של 2012 מתחרים בכבוד בבתי המלון ובצימרים ואכן בשמת 2011 חלה עליה גדולה בביקוש ללינה בבתי ההארחה הפזורים בישראל ובתי ההארחה החלו לשווק עצמם לא רק למשפחות, לצעירים או לסטודנטים תפרנים הלומדים קורס מחשבים או לימודי עיצוב פנים וכד',  אלא אופציה ממשית ללינה עבור זוגות ועבור משפחות המחפשות מקום לינה המציע הרבה יותר מאשר רק חדר עם מיטות.

אטרקציות קרובות לבית ההארחה

בתי הארחה עדיין מהווים יעד מבוקש של משפחות המעוניינות לבחור מקום נעים וזול כבסיס יציאה לפעילויות וחזרה לשינה. בתי ההארחה כחלק משיפור התדמית ושיפור החדרים בנו תעשייה שלמה סביב בתי ההארחה ומעכשיו משפחה או זוגות המגיעים לבית ההארחה יכולים למצוא שלל אטרקציות כמו טיולי סוסים, טיולי ג'יפים, פעילויות לילדים, סדנאות, טיפולים משלימים, בריכות מהודרות ובחלק מבתי ההארחה אף ג'קוזי מפנק ושירותי הסעדה. כך, נשארת המשפחה קרוב למקום הלינה ואינה צריכה להרחיק על מנת למצוא פעילויות אלא שלל האטרקציות נמצאות בהישג יד ובמחירים טובים.

כנסים ואירועים משפחתיים

בעלי בתי ההארחה קשובים לצרכי הלקוחות והחלו ליזום הצעות אטרקטיביות על מנת למשוך לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, כל מי שלמד כיצד ליצור תוכנית עסקית יודע זאת. כך למשל פונים היום בתי ההארחה לחברות וארגונים ומציעים להם לערוך ימי כיף, כנסים והשתלמויות במחירים אטרקטיביים הכוללים שירות אישי, מיומן ומקצועי הכולל פינוקים ואטרקציות. אורחי כנס יכולים ליהנות מחדרים נוחים, מאולם שקט ללימוד והרצאות, בהפסקות הן יכולים ליהנות ממתקני בית ההארחה הכוללים לרוב בריכת שחיה גדולה ומתקני ספורט וליהנות מהאווירה הכפרית הייחודית. משפחות העורכות אירוע יקבלו אירוע אינטימי במקום מצויד היטב וערוך וליהנות מאירוע משפחתי מיוחד הכולל טיולים מאורגנים ואטרקציות שהמקום מציע לאורחיו.

אווירה כפרית ופינות חמד

אחד היתרונות הגדולים שבתי ההארחה מציעים והם ייחודיים בכך הם מתחם גדול, מדשאות רחבות מטופחות ופינות חמד כמו פימנות ישיבה פסטורליות המצויות במתחם, בגינה הרחבה ובסביבת החדרים ומאפשרות פרטיות ואף רומנטיקה.כחלק משינוי התדמית החלו בתי הארחה רבים להשקיע בציוד מתקדם לנוחיות האורחים והנופשים.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ