יום ראשון, 19 באוגוסט 2012

סוויטות בתל אביב, הדרך להתארח


כמה שירים אפשר לכתוב על אמריקה שר רמי פורטיס בשירו הידוע. ואנחנו שואלים, כמה מילים אפשר לכתוב על תל אביב? נראה שאף אחד לא באמת הצליח לתפוס את הקסם של העיר המדהימה הזאת ולמסמר אותו בעזרת מילים לדף הנייר, או למסך המחשב לפחות. אין אדם שיכול להלך ברחובותיה המיוחדים ולהישאר אדיש לנוכח העוצמות הגבוהות, הרוח הצעירה והפולסים החזקים שבוקעים מכל אבן מדרכה ומכל שדרה פורחת. אין פלא אפוא שתחום התיירות בתל אביב פורח ומתרחב משנה לשנה.

סוויטות בתל אביב


באופן עקרוני סוויטות בתל אביב הן פשוט חדרים גדולים יותר מהמקובל בתחום האירוח אך לעתים קרובות המונח סוויטות מתייחס גם לרמת אירוח גבוהה יותר, לשירותים איכותיים יותר, ליחס אישי ולרמת אבזור לעילא ולעילא. מאחר ותל אביב מושכת אליה מדי שנה עשרות אלפי תיירים מכל השכבות הסוציו אקונומיות בארץ ובעולם, ישנם לא מעט אנשים של מוכנים להסתפק בפחות מהכי טוב.

סוד הקסם הבלתי נגמר


מומחים רבים מנסים להניח את האצבע על הנקודה המדויקת שהופכת את תל אביב לעיר המיוחדת שהיא. סוויטות בתל אביב מארחות מדי יום אנשים אמידים שעושים את דרכם מכל רחבי העולם ללבנט, לארץ ישראל, לעיר לחה אחת שמקסימה אותם ומשאירה אותם עם חוויות עמוקות ומעשירות ונשאלת השאלה, כיצד קרה הדבר? הרי לא מדובר באחת הערים המטופחות בארץ, אין בה אתרי קדושה למכביר כמו ירושלים, אתרי טבע מרשימים כמו בדרום הארץ או בצפונה והיא רחוקה מלספק שלווה ושקט לתייר הממוצע. אז מהו הסוד שלה? התשובה ככל הנראה טמונה בגיל.

מעיין הנעורים של תל אביב


לא נסקור את כל הסיבות לכך שתל אביב מושכת אליה כמות גדולה כל כך של צעירים מדי שנה, אבל כיום המצב הוא שצעירים מכל רחבי הארץ מוכנים לשלם סכומי עתק עבור דירות קטנות מאוד ולחיות באזור שבו המחיה לא זולה כלל וכלל ולו רק כדי לגור בה, בתל אביב. כתוצאה מכך, ישנה פריחה רצינית מאוד בענפים צעירים כגון תחום המוזיקה, המסעדנות, האמנות הפלסטית, התרבות וכיו"ב.
בניגוד לערים אחרות שסובלות מהזדקנות ומהידלדלות האוכלוסייה, תל אביב נהנית מאחוזי הגירה חיוביים מרשימים מדי שנה ובעיקר של תושבים צעירים. נסו לדמיין למשל חתונות בהן נכחתם. במידה והאוכלוסייה הכללית של חתונה באה בימים, ורוב הסיכויים שהאווירה הייתה איטית יותר, רשמית יותר ויש שיאמרו, אף כבדה יותר. לעומת זאת, חתונות שאחוז הצעירים בהן גדול יחסית, הן חתונות תוססות, מלאות חיים בהן רחבת הריקודים שוקקת חיים ללא הפסקה, חתונות כאלו נמשכות עד השעות הקטנות של הלילה כיוון שלקהל יש מלאי עצום של אנרגיות וכמובן כי אף אחד לא באמת רוצה ללכת הביתה. וכך הוא הדבר גם בתל אביב. וזו בדיוק הסיבה בגינה סוויטות בתל אביב, על אף שמחירן יחסית גבוה לחדרים רגילים בבית הארחה או בבית מלון, זוכות לתפוסה מלאה במשך כל ימות השנה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ