יום חמישי, 9 באוגוסט 2012

טיולים מאורגנים


ארץ ישראל בורכה, במגוון עצום של מקומות טיול מרתקים, בכול פינה, ישוב, כפר, קיבוץ או עיר. יחסית למדינה קטנה, אנחנו מלאים במגוון עצום של שמורות טבע מדהימות, מוזיאונים, בתי מורשת, גנים לאומיים ועוד מגוון עצום של אטרקציות. כולנו אוהבים לטייל, אבל לא לכולנו יש את היכולת לתכנן את הטיול או האמצעים הדרושים לתכנון הטיול. בשביל זה נוצר הטיול המאורגן.

טיולים מאורגנים בתיכון

מאז ומעולם מתקיימים טיולים מטעם בתי הספר, החטיבות והתיכון לא משנה באיזה גיל הטיול נחשב לאטרקציה. בכיתות הנמוכות הטיולים נמשכים בדרך כלל יום אחד וכוללים טיולים ברמה, שנחשבת לקלה, טיולים שמתאימים לילדים הרכים. בדרך כלל מדובר, בטיולים הקרובים לפריפריה של בית הספר, כדי לא לבזבז את הזמן בכבישים. הרבה פעמים הטיולים בשכבות הקטנות, מורכבים מסיורים במוזיאונים, מפעלים, בתי מורשת. בכיתות הגבוהות יותר, הטיולים מתארכים לאורך מספר ימים, בדרך כלל יומיים שלוש. אלו הטיולים השנתיים, להם הילדים מחכים כל השנה. הילדים באכסניות הנוער בקיבוצים, לרוב הם מנצלים את הזמן למסיבות ותעלולים בחדרים ולא לשינה, את השינה הם מנצלים בנסיעות הארוכות באוטובוס מאתר לאתר. במהלך הטיול המאורגן מתלווה לתלמידים מדריך, בדיוק כמו בחדר כושר תל אביב באימוץ שגרתי, אשר מעשיר את הידע שלהם בנוגע להיסטוריה של המקומות בהם הם מטיילים. הטיולים בדרך כלל נערכים לאזורי הצפון או לאזורי הדרום, הם כוללים בתוכם גם ביקור באטרקציות מקומיות, הכוללות ביקור במוזיאונים, כניסה לשמורות טבע במגוון מסלולים, הכוללים בתוכם גם מסלולי מים בעונה החמה. בנוסף לכך הטיולים כוללים ביקור באתרי מורשת ואתרים היסטוריים למיניהם. בערבים הילדים נוהגים, ליהנות ממסיבות שמארגנים המורים או סיורים ליליים בערים, בהם הם ישנים.

טיולים מאורגנים פרטיים

קיימים בארץ מגוון חברות טיולים פרטיות, המציאות את שירותיהם, למגוון טיולים מאורגנים ברחבי הארץ. טיולים אלה יכולים להיות מאורגנים על ידי וועדי עובדים למיניהם, קבוצת חברים או משפחות גדולות, תיירים, או כל קבוצה אחרת ששוכרת את השירותים של חברת טיולים פרטית. החברה הפרטית מספקת אוטובוס מהודר וממוזג שמשמש את המטיילים לאורך כל היום. חברת הטיולים מספקת מאבטח וחובש, שמטרתם לגרום נחת למטיילים ולהשגיח על ביטחונם במהלך הטיול. בנוסף לכך החברה מספקת מדריך טיולים מנוסה, ששולט בלוח הזמנים ובמסלולי הטיול שיערכו באותו יום. מסלולי הטיול יכולים להיות על פי נושא מסוים, כמו טיול קברי צדיקים או טיול על חדוות האוכל. הטיול יכול להיות בנוסח, טיול אטרקציות שכולל שייט קיאקים, בירדן או טיול טרקטורונים במגוון מסלולים בצפון או בדרום, שכוללים נסיעה עצמית במרחבים ובבוץ. קיימים מגוון סוגים של טיולים, אותם ניתן לארגן על ידי יעוץ עם מדריך הטיולים של החברה, לפני הטיול. לא משנה עם זה טיול מאורגן על ידי בית הספר או טיול מאורגן באופן פרטי, חשוב לבדוק עם חברת הטיולים אמינה ומספקת את כל התנאים שאמורים להתלוות עם השירות שלה, על מנת להבטיח לכם טיול מושלם ומהנה.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ