יום חמישי, 9 באוגוסט 2012

מתכננים לילה מחוץ לבית? בית הארחה הוא אכן אופציה


כולנו זוכרים את הטיולים השנתיים, במקומות הכי נידחים בארץ עם שכבת גיל שלימה שנוחתת על יישוב שיכול להכיל בקושי פיצרייה ופיצוציה. בבוקר מחפשים הרים לטפס עליהם ועם רדת הערב מגיעים לאכסניית נוער, או בית הארחה שקולט את כל הטסטוסטרון של המתבגרים התיכוניסטים.
אז מה קורה לנו בעצם כשאנו מתבגרים? איך נהיינו כאלו בורגנים שמסתפקים רק במלון מפואר או בצימר יוקרתי בצפון. כי בינינו, בית הארחה יכול לתת מענה הולם לזוג נופש או למשפחה שרק מחפשת אתנחתא מחיי העיר הסואנים.

אמנם בית הארחה מציע את שירותיו בצניעות שלא מזכירה מלונות פאר, אך עם זאת, מזכיר לנו שקצת ניתוק לא הרג עוד אף אחד. מיטת סוכנות וקורת גג יכולים להעצים את חווית הביחד ולהעניק זמן איכות אנושי משולל אייפונים, אייפדים, ניידים ומה שביניהם.

טיול בשטח נותר כמטרה המרכזית, אם לא מחכה לנופשים בסוף היום ספא מפנק וברים סואנים. קצת מוזר לחשוב בימינו אנו על טבע טהור, שממש מטיילים בשביליו וממששים את עליו. טבע שלא מתמצה בקרמים תפוקת החוחובה ובמלחים טבעיים תוצרת ים המוות. יום עמוס חוויות וכבישת קרקע ברגליים יביאו את המטייל הממוצע לעייפות שתציג את בית הארחה כמשכן מפנק לגופו הרצוץ. שערו בנפשכם את עוצמת ההפתעה הגלומה בהצעת נישואים בבית הארחה שכוח אל בסופו של יום מתיש ובסופה של דרך ללא מוצא. כאשר כורע ההלך על ברכיו ושולף את טבעות אירוסין אל מול אהובתו, לקראת היכרות מעמיקה עם זכויות הגבר במשפחה. נכון שבית הארחה במצפה רמון או בסוף ירוחם לא יעלה את חשדה של העלמה?
בסופו של יום, הטבע הוא הסיבה שלשמה נתכנסו והחלטנו לצאת לטיול. אף מלון, יפה ככל שיהיה, לא יוכל להתחרות ביופיו של הטבע, אולם כאשר אנו מגיעים למלונות פאר לעיתים קרובות אנו מפסידים את האטרקציה האמיתית של החופשה – הטבע.

כאשר מבלים במלון עם בריכה מפנקת במקרים רבים אין כח לצאת ולבקר במעיין יפה ומיוחד הרבה יותר וכאשר יושבים בבית קפה יוקרתי בלובי מחופה שטיחים ושיש, מפסידים "קפה של שטח" מבושל על גזיה, עם הל, כמו שקפה צריך להיות...

בית הארחה קורא תיגר על מחירי הצימרים והמלונות ומספק לנופשים "האמיתיים" את מה שהם באמת צריכים: "טנא ירוק, פרח לבן, יין אדום, פת במלח זה מה שיש, שב איתנו כאן" .. באורחן. נופש פחות צמרירי וצימרי, פחות 'רוחניקיות' ובהייה בכבשים ובעלים נושרים. קצת פחות הדרו ופארו של מלון יוקרה עם מגבות מלופפות וחדרניות מנומסות. ממש כמו הבית שלכם, רק באזור שבו אתם רוצים לטייל...

חשוב לזכור שכסף לא תמיד קונה אושר ובמקרים רבים חופשה בבית הארחה, כזו שכוללת לא מעט טיולים בחיק הטבע... אפשר להנות מחופשה מהנה, לא שגרתית ולא יקרה במיוחד במחיר שמתקרב לארוחת גורמה זוגית במסעדה תל אביבית ממוצעת.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ