יום חמישי, 9 באוגוסט 2012

בתי הארחה לאוכלוסייה הדתית


מסלולי טיולי מורשת, בריכה עם שעות מופרדות לנשים וגברים, אוכל גלאט כשר, שיעורי תורה ואורח חיים תורני שליו אלו הדברים המאפיינים את בתי הארחה המותאמים לקהל הדתי. הקהל הדתי לא מחפש בנופש טרקטורונים, רכיבה על סוסים, מועדונים או ברים. בשבילו הנופש מושטת על חוויה תורנית ושלווה, חילוניים אשר באים לנפוש בבתי הארחה הדתיים לרוב יבחינו בהבדל די מהר. בארץ ישנם שלל בתי הארחה דתיים, המותאמים במיוחד להנאת הציבור הדתי.

בית הארחה עלומים

באמצע הדרך שבין אשקלון לבאר שבע, שוכן לו קיבוץ עלומים המתהדר בבית הארחה כפרי, שמאופיין באופי צנוע ושליו. בית הארחה עלומים, בעל אופי של מלון בוטיק מכיל בתוכו חמישה עשר דירות נופש המציעות  לשלל האורחים את האפשרות לבחור בין  דירת נופש הכוללת חדר או דירת נופש הכוללת בטוחה שני חדרים עם מטבח, כמובן שהמטבח כשר ומעוצב על פי כללי ההלכה. האורחים הדתיים יכולים למצוא בסביבת קיבוץ עלומים שלל אטרקציות ערכיות שמהוות פתח למסלולי טיול מרתקים. בית הארחה מספק שירותי הסעות וארוחות פיקניק לאורחים, שמעוניינים לטייל בסביבה וליהנות משלל האטרקציות. בדרכם לעוד יום כיף זוגי, ההסעות לרוב מקפיצות את האורחים לפתח מסלול הטיול, האורחים מסיירים להנאתם בנחת, נהנים מהמטעמים הכשרים שהכינו להם בבית הארחה ובסוף הטיול הם מתקשרים לבית הארחה כדי לקבל שירות הסעות בחזרה לבית הארחה. האטרקציות בסביבה כוללות: מאגר נחל-עוז, בית הכנסת העתיק במעון, מוזיאון יד מרדכי, הבועה האקולוגית ומוזיאון המים בניר-עם. במלון עצמו האורחים יכולים ליהנות מבריכה עם שעות רחצה נפרדות לנשים וגברים, בית מדרש ומועדון. האירוח בבית הארחה מעניק לאורחים תשומת לב מוקפדת דירות הנופש כוללות חדרים נקיים ונוחים, המותאמים במיוחד לקהל הדתי.

בית הארחה ניר- עציון

בין נופיו המהפנטים של מורדות הכרמל, לא רחוק מעין הוד, בין חורש עלונים ואורנים שוכן לו בית הארחה ניר- עציון. בית הארחה מתאפיין בשלל צבעים ירוקים וצבעוניים שעוטפים את שישים החדרים הנמצאים בתחומם. שטח בית הארחה כולל משטחים ירוקים עצומים להנאת האורחים, גינות עם שלל פרחים צבעוניים וכל החדרים משקפים לנופו המדהים של ים התיכון. האורחים יכולים לבחור בין חדרים המתאימים לזוגות או משפחות, הם מרווחים נעימים וכוללים את כל האביזרים הדרושים, על מנת להעניק לאורחים את הנוחות המרבית בנופש. האורחים יכולים ליהנות מארוחות גלאט כשרות, הכוללות ארוחות בוקר המבוססות על קייטרינג חלבי וארוחות צהריים וערב המבוססות על קייטרינג בשרי ומאופיינות בעיקר בבישול ביתי מהבית. בסביבת בית הארחה ישנן שלל אטרקציות להנאת האורחים הכוללות את מערת אליהו, קיסריה, המוחרקה, יערות הכרמל, בית-שערים ועוד. במלון עצמו האורחים יכולים ליהנות משחייה בבריכה, שכמו בבית הארחה בעלומים מופרדת בשעות רחצה נפרדות לגברים ונשים. בית הארחה ניר-עציון, מותאם במיוחד לאוכלוסיה הדתית, בזכות חדריו המרווחים המתאימים למשפחות מרובות הילדים והמטבח שבסיסו גלאט כשר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ