יום רביעי, 25 ביולי 2012

גם הצעירים מגלים את הנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל

צעירים רבים אינם שמים את הדגש הרצוי על הנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל, למרות שמחקרים רבים מוכיחים כי מדובר על אחד התחומים החשובים ביותר בעולם התיירות. הסיבות לכך מגוונות: הם אינם נוטים לחשוב על העתיד, לא מכירים את ההשלכות של טיפול רפואי בחו"ל, לא רגילים בתשלומי בריאות קבועים ובעיקר לא מודעים להבדלים בין ביטוח נסיעות לחו"ל המכסה מגוון של מצבים ומקרים רפואיים לבין ביטוחים אחרים. על מנת לתת מענה על הצורך הזה קמו שירותי ביטוח נסיעות לחו"ל מטעם חברות הביטוח עצמן ומטעם גופים אחרים. קופת חולים כללית לדוגמא מציעה ביטוח נסיעות במתכונת ייחודית עבור טיולים או חופשות המערבות פעילויות אקסטרים. ביטוח חול כללית מן הסוג הזה אידיאלי לכל מי שמעוניין לצאת להרפתקאות חדשות אך לצמצם סיכונים.

היתרונות של ביטוח נסיעות לצעירים

היתרון של ביטוח חול כללית הוא בעיקר השירות וסוגי הפוליסות אותן ניתן לרכוש. חשוב לזכור כי גם ללא מידע מקצועי על ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן למצוא את הפוליסה הנכונה במידה ומבצעים את הצעדים ההכרחיים. ראשית, חשוב להתייעץ עם נותני השירותים של חברות הביטוח. כך ניתן לא רק ללמוד על הכיסויים הנמצאים בפוליסה אלא גם על התוספות אותן ניתן לרכוש. בנוסף, צעירים אשר מתעניינים ברכישת ביטוח נסיעות לחו"ל יכולים לערב הורים או בני משפחה. אלו מתפקדים כאנשי הקשר בישראל במידה של אסון, אך הם גם עומדים לרשות המבוטח בזמן תכנון הטיול. מלבד האספקט הרפואי, ביטוח חול כללית וביטוחים אחרים מספקים כיסויים גם למקרה של אובדן ציוד, ביטול טיסות עקב מקרה חירום או אשפוז בלתי מתוכנן. יחד עם זאת, לא כדאי לדון בנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל מבלי להזכיר את האלמנט הכלכלי. צעירים רבים טועים לחשוב כי עלותו של ביטוח הנסיעות היא פריבלגיה, אך הם אינם לוקחים בחשבון מצבים בהם יצטרכו הלכה למעשה לשלם על טיפול רפואי. בארצות הברית ובמדינות אירופה טיפול פשוט יכול להגיע לסכומים של מאות אלפי דולרים, אותם קשה מאוד להשיג בזמן טיול. מנגד, מדינות המזרח ודרום אמריקה לעיתים כלל אינן מחזיקות בצוות הרפואי המתאים לטיפול חירום.

חלק חשוב בתכנון המוקדם

בעזרת ביטוח נסיעות ניתן למנוע עוגמת נפש רבה ולהתכונן גם למקרים הגרועים ביותר. כאשר בוחנים את הפרמיה המשולמת על פי יום ואת ההשתתפות העצמית של ביטוח נסיעות לחו"ל מגלים כי מדובר על סכום משתלם והוגן. לסיכום, צעירים המתכננים טיול בחו"ל צריכים לעשות זאת בצורה מושכלת. עליהם לבצע היערכות מלאה, גם אם מדובר על טיול של ימים ספורים ובעיקר כאשר המטרה היא טיול ארוך. ביטוח חול כללית מאפשר להם לעשות זאת במאמץ מינימאלי ולצאת לדרך כשמאחוריהם גב אמין ומוכר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ