יום שלישי, 5 ביוני 2012

טיול קראוונים משפחתי באירופה

טיול קראוונים באירופה מביא לטיול בסגנון אחר אשר מהווה גיבוש לכל המשפחה, הנאה גדולה, נוחות וחיסכון כספי. לשכור קראוון אינו סיפור זול אך יש בכך יתרונות רבים ושיקולי תקציב בהם יורגש החיסכון כמו מזון ולינה. במקום לשכור רכב, למצוא בתי מלון ולבזבז כסף רב על מסעדות ונסיעות ניתן באותו תקציב ואף בפחות לטייל על פני מספר מדינות, לעצור היכן שרוצים, לטייל עם שירותים ומקלחת צמודים, לבשל כמו בבית, להקשיב למוזיקה שמביאים מהבית ולעצור היכן שהבת שלומדת קורס עיצוב גרפי מעוניינת ולעצור באטרקציות המושכות את הילדים הקטנים יותר. טיול קראוונים מאפשר לחוות את אירופה בדרך מקורית ואחרת, לצבור חוויות ייחודיות ולפגוש אנשים מרתקים בדרכים ובאתרי הקמפינג הפרושים על פני היבשת. נוחות הנסיעה יחד עם כל הציוד הנדרש, שלא כמו בטיסות לתאילנד, בטיול קרוונים יש אפשרות לעצור היכן שרוצים וליהנות מקפה שמבשלים לעצמנו, אין צורך בארגון תיקים מידי יום או יומיים והגיבוש המשפחתי הנוצר שווים כל מחיר.

תכנון טיול קראוונים

אירופה מלאה בקראוונים בכבישים בעונת הקיץ. כדאי להיערך מראש ולתכנן את מסלול הטיול. יש משפחות המעדיפות לצאת לטיות במסגרת טיול קראוונים מאורגן וכך הם זוכים למדריכים צמודים ומנוסים המכירים את הכבישים ויודעים לחסוף כסף רב בעלויות אגרות, סופרים זולים וקמפינגים במחירים טובים. בטיול מאורגן אין צורך להזמין מראש מקומות לינה ולהצטייד בציוד מיוחד מעבר לציודים הפרטיים כמו בגדים, משחקים, מחשב, תבלינים, אוכל וכד' אותם מביאים מהבית. בטיול שמארגנים לבד כדאי לבדוק היטב מפות כבישים, לבדוק מרחקים ולהיכנס לפורומים שונים בישראל ובחו"ל על מנת להתייעץ עם נהגי קראוון מנוסים שידעו לתת לכם טיפים מקצועיים שיחסכו זמן וכסף. ראשית יש לתכנן את נקודת המוצא. לפי נקודת המוצא ניתן להפעיל את הילד הלומד לימודי משפטים כדי שיחפש בגוגל חברות קראוונים ממדינת המוצא ואז לחשוב מהו זמן הטיול ובהתאם לכך לתכנן מסלול. יש לבדוק מהו זיווד הקראוון ובהתאם לכך להצטייד ביציאה מהבית. רוב הקראוונים מגיעים עם כלי בישול, סדינים, שמיכות ועוד. מומלץ לתכנן מסלול יומי של 150-200 ק"מ הכולל אטרקציות לילדים, אתרים תיירותיים, מוזיאונים ועוד.

קמפינגים

אירופה ערוכה לטיולי קראוונים ולכן חיפוש באתר המפות של גוגל או באתר מישלין יכול לעזור מאוד בתכנון המסלול. המפות יציעו אפשרויות מסלול ואתרי קמפינגים מומלצים. כל הקמפינגים באירופה מציעים חיבור למים וחשמל כאשר חונים באתר הקמפינג וזה הזמן לרוקן את מיכל השירותים הכימיים ומיכלי המים האפורים. הקמפינגים מצויים לרוב בטבע בסמוך לערים וכך משלבים טיול בזווית אחרת ונהנים מנוחיות רבה, ללא צורך בתיאומי נסיעות, הזמנת מלונות, חיפוש אחר מסעדות ועוד. עצירה בקמפינגים מלווה במפגשים מעניינים וישנה הוויה מיוחדת בקרב אנשי הקראוונים. חברויות נוצרות והזמנות לקפה, כוסית או ארוחות משותפות היא חלק מהתרבות.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ