יום שני, 7 במאי 2012

סגנונות עיצוב מלונות

נסו לדמיין מלון בוטיק הנמצא אי-שם על דרך הסרנגטי בעל חדרים מרווחים ומעוצבים בסגנון אפריקאי. כל חדר מעוצב בסגנון שונה אבל בכולם ניכר מוטיב הספארי המתאפיין באריגים מקומיים וצבעוניים ואמנות טנזנית לצד מיטה נוחה ,מצעים נעימים וחדרי רחצה מפוארים במיוחד. כמו כן,בכל חדר ישנם טלוויזיה במסך שטוח, כספת שיכולה להכיל גם מחשב נייד, מיזוג אוויר, מייבש שיער, טלפון ואינטרנט מהיר. השטחים הציבוריים כוללים בריכת שחייה שלצידה בר, לאונג' המעוצב בסגנון אקזוטי ומסעדת פיוז'ן מצוינת.
כל מלון באשר הוא, פועל בהתאם לתוכנית עסקית ומדבר בשפה שונה ודוגל באמת עיצובית מסויימת אך יחד עם זאת עדיין פתוח לשילובם עם הקידמה הטכנולוגית והנוחות.

מהכפר אל העיר

כשמדברים על כפריות ישר עולות בראש תמונות טבע וחמימות ביתית.מקומות אירוח רבים משלבים בין הריהוט הכפרי המעניק תחושת פשטות נעימה עם זה המודרני.אפילו פריט ריהוט כפרי בודד מספיק כדי ליצור את האשלייה המתאימה.
הסגנון הכפרי העכשווי הוא אקלקטי. המתח שנוצר בשילוב של ריהוט כפרי וריהוט מודרני, יוצר חוויה ויזואלית מעניינת וכמעט אמנותית. אפשר למקם ריהוט כפרי בחלל פנימי או בחלל חיצוני.
חומרים טבעיים וצבעוניות שקטה יחסית תוך דגש על קווים מעוגלים וחזות פשוטה וטבעית הם אבני היסוד של העיצוב הכפרי שבין תוצריו ניתן למצוא בין היתר שולחנות עץ טבעי וגס שנראה לא מעובד, כורסאות או סלסלת פירות משזירת קש, או ראטן קלוע. ארונות הנראים כאילו נלקחו מכפר נידח, תנורים וכיריים בעיצובים נוסטלגיים, כיסאות עץ כבדים המשלבים במשענתם מקלעת חבלים ועוד.

כל המוסיף גורע

מינימליזם הוא סגנון עיצוב מהאופנתיים ביותר שמדגיש את חומרי הגלם ששימשו לבניית המבנה- בטון, אבן, עץ, זכוכית וטיח פיגמנטי. סגנון מינימליסטי הוא סגנון עיצוב נקי, נייטראלי , פונקציונאלי מוקפד ומדויק, שלא יוצר עומס בעיניים ומשרה אווירה רגועה ונעימה. הקו המינימליסטי בא לידי ביטוי בחללים מרווחים, בשפע של אור טבעי, במיעוט גופי תאורה המפיצים אור רך ורומנטי, בהדגשת חפצי אומנות בודדים. כמו כן, מושם דגש מיוחד על קווים ישרים וצבעים בסיסיים – שחור, לבן, אפור ו. עיצוב מינימליסטי שואב השראה רבה מעולם העיצוב היפני, אשר מתבסס על עקרונות רוחניים עבור עיצוב הבית. העמסת פריטים על עיצוב מינימליסטי תפגע ביופיו, ואף תגרום לאווירה של כאוס בחלל המעוצב בשל הניגוד בין העיצוב לבין אי הסדר.

רטרו-שיק

סגנון הרטרו מהווה סגנון עיצובי רחב ומגוון. מאפייניו המרכזיים הם שימוש בצבעים עזים ושמחים, בצורות גיאומטריות מיוחדות של הריהוט והאביזרים בבית, בשימוש באביזרים דקורטיביים מיוחדים שמהווים מוקד עיצובי בחלל וכדומה. כך למשל, בחדר אמבטיה המעוצב בסגנון רטרו ניתן למצוא קיר אחד המחופה בקרמיקה צבעונית עם הדפס כלשהו, חלון ומראות בצורה אובאלית נטויה וכיור אשר גם הוא יהיה בצורה גיאומטרית כלשהי ומוגבה על משטח השיש.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ