יום שני, 7 במאי 2012

עיצוב מלונות – משחק שחמט

סגולותיו של שחקן שחמט מעולה היא היכולת לקרוא את היריב , לאמוד את המספר המקסימלי של מהלכי הנגד ולתכנן את מספר מהלכי ההתמודדות האופציונאליים עבור כל מהלך שיריבו יעשה . בחיים ,כמו במשחק , על מנת לנצח במשחק יוקרתי עלינו להפעיל שיקול דעת מוסף לגבי כל פרט היוצא מהמוח אל הפועל. במיוחד כשמדובר בעיצוב מלונות בארץ האמורים להוות שיא היוקרה באזור מיקומם, בין אם מדובר במלון בנקודה הדרומית ביותר ובין אם מדובר במלון בצפון הרחוק.
חשוב לזכור כי מלונות מקבלים אין ספור הדרכות, סמינרים וייעוץ עסקי ממיטב המומחים, על מנת להגיע לרמה הגבוהה ביותר בתחום.

מהלך פתיחה

פתיחה היא שלב שעלול להכריע משחק לטוב או לרע לגרום לשחקן להיות התוקף או להפוך למותקף. אותו שלב פתיחה בענף עיצוב המלונות יכוון לעיצוב אזור החנייה שתהא מרווחת ,שערי מלון מרשימים וכמובן הלובי .
הלובי הוא חלון הראווה של כל בניין.הוא מקבל את פני המוזמנים וקבלת פנים יפה, תמיד נענית בחיוב. אין דבר המשדר יוקרה יותר שטיחים מקיר לקיר, עציצים מטופחים, פינות חמד בטוב- טעם, מרצפות מסוגננות, תמונות- ענק המדגישות את המרחב הגדול של החדר, מתקן מים עם כיבוד, חדר בטמפרטורה הנכונה ועוד. הדבר הראשון שהיה קופץ לראשכם הוא האם גם החדרים תואמים את החזות והשרות שהלובי מספק.

שלב המציעה

השלב השני מכונה שלב המציעה או שלב האמצע כשבמהלכו רוב הכלים כבר נעו ממקומם הראשוני והקרב מתנהל במרב חריפותו במרכז הלוח בשלב זה אפשר לממש מספר רב של טקטיקות לצבירת יתרון חומרי ועמדתי . זה השלב להיות מקוריים ככל האפשר.
מהלך הפתיחה של מעצבי המלונות הייתה נפלאה אך נשאלת השאלה האם יכולים לשמור על סטנדרט " משחק" גבוהה וליצור לו המשכיות ואולי אף להפתיע את הקהל באלמנטים נוספים ולהמם לגמרי.
עיצוב החדר צריך להיות מושלם החל מהאביזרים שיימצאו בחדר ויפעילו את החושים של האורח , הצבעים שישולבו בהתאם לסביבה בה ממוקם המלון ואופיו ,קירות בצבעים בהירים המשדרים רוגע, תמונות מרגיעות, מקלחת מרווחת ואפילו מיטה המוגבהת מעט מהקרקע .

ואחרון חביב

שלב הסיום,טרם הושגה הכרעה בין שני הצדדים,לכן הסיום דורש משחק מדויק.
הדהמתם עם העיצוב העולה בקנה אחד עם דרישות הקהל ועם זאת אין זה עליכם לסיים את המלאכה . סיום המלאכה והנצחון שיהמם את היריב תהיה האמירה הסופית , הטאצ'ים הקטנים שיהפכו את המלון לשלכם , שונה ומורם מעל מתחריו.בין אם מדובר במיטת אפיריון מלכותית בכל חדר וחדר, גופי תאורה דמויי פסלים יווניים על רצפת השיש של הלובי, גינה פרטית עם עץ דקל בכל חדר , בית מרחץ בסגנון יפני לנשים וגברים עם מחיצה דמויית קיר אורז המפרידה בינהם ועוד רעיונות רבים וטובים המסתתרים במבוכי המוח הפעלתני של מעצב נלהב.אך כמובן יש להשאר נאמנים לאסתטיקה העיצובית הכוללת ולא לחרוג ממנה יותר מדי.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ