יום שני, 7 במאי 2012

נופשים בישראל בתקופות החגים

ישראל היא מדינה מגוונת ומעניינת ביותר, הן מבחינה גיאוגרפית (תוואי שטח שונים, אזורי אקלים שונים וכדומה) והן מבחינה תרבותית – חברתית. לכן, ישראלים רבים כלל אינם מתלבטים - כאשר הם מעוניינים לצאת לחופשה או נופש כלשהו, הם מיד בוחנים את אפשרויות החופשה והנופשים בישראל עצמה – ישנם אינספור נופשים וחופשות פוטנציאליות אליהן ניתן לצאת בישראל, החל מחופשות "בטן – גב" ועד טיולי שטח כאלו ואחרים.
בישראל ניתן גם למצוא לא מעט מקומות אירוח תיירותיים דוגמת בתי הארחה, בתי מלון ברמות כאלו ואחרות, למשל: מלון בוטיק בצפון, בתי ספר שדה לטיולי שטח, צימרים פסטוראליים ומלונות המציעים ימי גיבוש לחברות ומשפחות. כל שצריך לעשות הוא לבחור את סוג הנופש בו אתם מעוניינים, ולהזמין מקומות.
עבור ישראלים רבים, התקופות היחידות בהן הם יכולים לצאת לנופש או חופשה כזו או אחרת בישראל, הן תקופות החגים. רק כאשר הילדים בחופש מבית הספר, ההורים מקבלים חופש מהעבודה וכד', ניתן לצאת לכמה ימי חופשה חלומיים. אילו דגשים מיוחדים יש לקחת בחשבון בטרם יוצאים לחופשה בעונת החגים בישראל?

ראש השנה בצימר בצפון, חנוכה באילת וכדומה – מזמינים הרבה זמן מראש

 

אחד הדגשים החשובים והמרכזיים ביותר בכל הנוגע להזמנת חופשה במיקום כזה או אחר בישראל בתקופות החגים, הוא לתכנן ולהזמין את החופשה הרבה זמן מראש (כמה חודשים). בין אם אתם יוצאים לצימר רומאנטי בצפון לליל ראש השנה, יורדים לעשות חנוכה באילת עם הילדים או רוצים להעביר את ליל הסדר במלונות ים המלח – חשוב לדאוג להזמין מקומות הרבה זמן מראש. זכרו – אתם ממש לא היחידים שחושבים על חופשה בתקופות החגים, ועל מנת שלא להתחרות עם כל עם ישראל על החדרים האחרונים המלון, כדאי שתזמינו כמה שיותר זמן מראש.
מלבד לתכנון המוקדם וההזמנה של החופשה מספר חודשים מראש, כדאי לשים דגש על הצפיפות הצפויה במקום אליו אתם מעוניינים לצאת לנפוש, ועל הרכב הנופשים הצפוי שם. מקומות מסוימים עשויים להפוך לסוג של סיוט בשיאה של עונת החגים, כאשר אלפי ישראלים ומשפחותיהם (כמו גם תיירים מחו"ל) עשויים לגדוש ולמלא עד אפס מקום את בתי ההארחה ובתי המלון השונים. זה לא מתאים לחלק מהאנשים, וזה בדיוק מה שחלק אחר מהאנשים מחפשים, אז תעשו את השיקולים שלכם (למשל - המלונות הראשיים של אילת וודאי יהיו מלאים עד אפס מקום בשבועות של ראש השנה, סוכות וכדומה).
בכל הנוגע להרכב האוכלוסייה במקום בו אתם מעוניינים לנפוש – בעיקר עבור מי שנוסע עם ילדים קטנים, כדאי לברר האם במקום בו אתם עתידים לנפוש צפויות להיות משפחות רבות עם ילדים, כך שלילדים שלכם לא יהיה משעמם. בנוסף, כדאי לנסות ולצפות מראש אילו פעילויות ואטרקציות שונות יהיו באותו מקום, והאם הן יתאימו לילדים שלכם ולגילאים בהם הם נמצאים. בכל הנוגע להפעלות של הילדים ולילדים אחרים עימם הם יוכלו לשחק ולהעביר את הזמן – מדובר כאן ביתרון עצום גם להורים עצמם כמובן, אשר אולי יזכו לכמה שעות חופשיות ושקטות במהלך החופשה שלהם.
שתהיה חופשה מושלמת, וחג שמח!

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ