יום שני, 26 במרץ 2012

טיסות לפראג

טיסות לפראג, בירת צ'כיה, הנחשבת ללב הפועם של אירופה. בפראג יש מעל מיליון תושבים. היא שומרת על ייחודה לעומת ערים אחרות ברחבי אירופה, בזכות המבנים הארכיטקטוניים המדהימים שבה, המבנים עם הסיפורים ההיסטוריים עתיקי היומין, כל זאת מביאים אותה להיות אחת מהערים המרשימות ביופיין והמתויירות ביותר ברחבי אירופה.

טיסות לפראג – אטרקציות נבחרות בשטח מצודת פראג


טיסות לפראג וטיול במקום, ללא ספק חייב לעבור דרך מצודת פראג שצריחיה נראים מכל פינה בעיר והם שולטים בקו הרקיע של פראג. למצודה זו יש ייחוס נוסף, היא רשומה בספר גינס כמצודה העתיקה והגדולה ביותר בכל העולם. חוסנה של מצודת פראג ניכרת לאורך ההיסטוריה, בזכות עמידתה במלחמות, שריפות ופלישות אינספור, היא נבנתה מחדש מספר פעמים, לכן ניתן לראות בה מגוון רחב של סגנונות בנייה. בימים אלו המצודה היא מקום משכנו של נשיא צ'כיה וכל שעה ניתן לראות במקום את חילופי המשמרות.
המבנה המיוחד והבולט ביותר בכל אזור המצודה הוא ללא ספק, קתדרלת סנט ויטוס, הבנויה בסגנון גותי ומגדל השעון. אם אתם מגיעים לביקור במצודה קחו בחשבון שהשהייה במקום תארך מספר שעות, על מנת לבקר במוזיאונים, בגנים, באולמות ובארמונות שבה. הכניסה למתחם המצודה היא בתשלום.

טיסות לפראג – אל כיכר הרדצ'אני


במתחם המצודה ישנה כיכר המוקפת מבנים בסגנון הרנסנס והבארוק המכונה, כיכר הרדצ'אני, אל תוותרו על ביקור במקום אם הגעתם מצודה. ארמון נוסף בתחום המצודה הוא בית הארכיבישוף של פראג, שנבנה בסגנון הרנסנס, נבנה בשנית בסגנון הבארוק ושופץ במהלך המאה ה – 18 בסגנון הרוקוקו.
טיסות לפראג, היישר אל המצודה המרשימה, יכולות להעסיק אתכם יום שלם. ביקור בארמון שטרנברג בכיכר הרדצ'אני, בו ניתן לראות אומנות אירופית מהתקופה הקלאסית ועד לשלהי תקופת הבארוק. בין היצירות המוצגות בארמון ניתן לראות אומנות של האומנים אל גרקו, גוייה ורובנס.
בכיכר, בבניין מספר 11, גרה לאחר מלחמת העולם השנייה, הילדה יאנה קורבלובה, שאחרי שנים רבות נודעה בעולם כולו, בשם מדלן אולברייט.

טיסות לפראג אל האטרקציות הנבחרות בעיר העתיקה


טיסות לפראג בלי טיול נעים על גשר קארל, משולות לעובדה, כאילו ולא הייתם במקום. גשר זה מחבר בין העיר העתיקה לרובע לסר בפראג. הגשר נבנה בתחילת המאה ה – 15, בתחילתו מוצב מגדל מרשים ולאורכו ניתן לראות 30 פסלים קדושים. מהגשר ניתן לצפות בנוף עוצר נשימה של העיר פראג, קתדרלת סנט ויטוס, צריחי כנסיות ועוד. על הגשר יש דוכני מכירה, דברי אומנות, מופעי מוסיקה ומזכרות היוצרים אווירה מיוחדת במינה.

טיסות לפראג לכיכר העיר העתיקה


כיכר העיר העתיקה נחשבת לאחת מהכיכרות המדהימות ביותר באירופה. בתחילת המאה ה – 10 שימשה הכיכר לשוק תוסס. הפסל הבולט במרכזה הוא של יאן הוס, דמות לאומית חשובה בהיסטוריה של פראג. בחזית בניין העירייה הישן ניצב השעון האסטרונומי הנחשב לאחד מסמליה של פראג.

טיסת לפראג הן רומנטיות וקסומות כאחד. הן מתאמות לטיול משפחות, טיול למבוגרים, טיול רומנטי לזוגות ולצעירים. אסור להחמיץ את העיר המיוחדת ויוצאת הדופן הזו.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ