יום שבת, 25 בפברואר 2012

על אטרקציות בגליל המערבי

הגליל המערבי מאז ומעולם היה חבל ארץ יפה, אשר מושך אליו תיירים רבים מישראל ומהעולם. תוכלו למצוא שפע של אטרקציות בגליל המערבי לבקר בהן – אפילו עכשיו, בימי החורף. ישנם סוגים רבים של אטרקציות בגליל המערבי המתאימות לכל סוגי הביקור בצפון ובכלל. הגליל המערבי מציע את כל הטוב שיש לגליל להציע: נופים, הרים, צימרים, טיולים, מוזיאונים, מסעדות וכיוצא באלה; אבל מול אזורים אחרים בגליל ובין האטרקציות בגליל המערבי – נמצא גם חוף הים. מתי ביקרתם לאחרונה באטרקציות בגליל המערבי?

הזמן המתאים לביקור בצפון


הצפון הוא בין חבלי הארץ הבודדים בישראל שהם ירוקים משך רוב השנה, אולם במהלך החורף, לפני שייבשו מי הגשמים ובה בעת שהצפון כולו ובפרט הצמחייה בו מתחדשים, החוויה היא מיוחדת במינה. משך כל השנה מציע הגליל המערבי אטרקציות רבות לבקר בהן, אולם בימים אלה – כאשר הטבע בשיא תפארתו – ואם יהיה לכם מזל תוכלו אפילו לחזות באתני הטבע בפעולה, נראה כי אין זמן טוב יותר לביקור בגליל ובפרט בגליל המערבי. חוף הים של הגליל המערבי איננו כחופים הדרומיים המוכרים לאנשי המרכז והדרום. ראש הנקרה היא אמנם אתר מוכר, אבל היא אתר ייחודי בנוף של המדינה ואשר מקבל משמעות שונה ומיוחדת במינה כל אימת שתבקרו בו.

חלק משלל האטרקציות בגליל המערבי שאפשר לבחור מהן

בין האטרקציות בגליל המערבי אפשר למנות את העיר העתיקה בעכו (ופרטים על כך תוכלו למצוא במרכז המבקרים של העיר העתיקה – ובכלל, עכו כולה היא אטרקציה בגליל המערבי בפני עצמה); בעבור הטיילים שבינינו, אטרקציות בגליל המערבי כוללות גם מסלולי טיול לאורך הים – בחלק מהמקרים אטרקציות בגליל המערבי כוללות שילוב של שייט בסירות טורנדו מחוף אכזיב וטיולי ג'יפים אל ראש הנקרה ועוד (מתחשק לכם כבר לנסוע?); אטרקציות נוספות כוללות שייט בספינות טיולים, אשר באמצעותן תוכלו לחוות את החוף הצפוני של ישראל כפי שלא חווים אותו בדרך כלל; בעבור מי שמחפשים טיול ערכי יותר או "מוסדי" יותר, ישנן אטרקציות בגליל המערבי כגון המוזיאון בקיבוץ לוחמי הגטאות – שהוא חוויה מעשירה במיוחד שבאמצעותה ניתן ללמוד הרבה אודות מה שאירע בשואה. מלבד אלה ישנן אטרקציות בגליל המערבי, כגון המוזיאון הפתוח באזור התעשייה תפן, בו תוכלו לראות את גן הפסלים וכמובן את אוסף המכוניות המפורסם בישראל כולה.
ישנן אטרקציות בגליל המערבי המתאימות במיוחד עבור משפחות, כגון טיולי אופניים במסלולים שונים המתאימים למשפחות מכל הסוגים עם ילדים בכל הגילאים. בחלק מהמקרים ניתן לבחור במסלולי אופניים המתאימים לרוכבים מנוסים, ובמקרים אחרים אפילו טיול מאורגן שכזה על אופניים, עם מדריך אשר יכיר לכם את השטח בצורה מעמיקה הרבה יותר ומעשירה הרבה יותר. בכלל, בין שלל האטרקציות תוכלו למצוא גם שפע של פעילויות חינוכיות המתאימות לילדים ולמשפחות.

לעשות סדר בדברים


מובן כי ככל שנרחיב ונפרט, לא נצליח לעשות רשימה ממצה של כלל האטרקציות הקיימות בגליל המערבי בעבור המבקרים בו. אטרקציות בגליל המערבי הן מגוונות ויש בהן משהו עבור כל אחד, כפי שנוכחתם לעיל. כדי לעשות סדר בדברים, מומלץ להיעזר באתרים אשר מכילים אינדקס מפורט של האטרקציות השונות בגליל המערבי. מלבד אטרקציות בגליל המערבי, הרי שתוכלו למצוא שפע של צימרים וחדרי אירוח בגליל המערבי, שיעזרו להשלים את החוויה הגלילית שלכם, עם לינה במקום.
הגליל המערבי הוא מקום מעולה לטייל בו משך רוב השנה. שילוב הטיול עם שפע האטרקציות שיש בגליל מציע לכם חוויה מיוחדת במינה, אשר לא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בארץ ואפילו בעולם.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ