יום חמישי, 19 בינואר 2012

כיצד להראות לתיירים את הארץ בשבועיים

ישראל הינה יעד תיירות פופולארי ביותר בקרב תיירים רבים ממדינות שונות ברחבי העולם, חלקם נוצרים המעוניינים לראות את ארץ הקודש, חלקם יהודים המתגוררים במדינות אחרות וחלקם תיירים אחרים הסקרנים לגבי ישראל ושפע העניין שיש לה להציע.

עבור רבים מאיתנו, הישראלים, חשוב לדעת ולהכיר את אתרי התיירות המרכזיים בישראל, ולא רק על מנת שנוכל ליהנות מהם בעצמנו – רובנו מכירים לפחות כמה אנשים מחו"ל, אשר ייתכן כי יום אחד יבקשו לבוא ולראות את ישראל. במקרה כזה, וכשגרירים של המדינה שלנו, טוב יהיה אם נוכל להכווין אותם ולהציע להם מסלול טיול מעניין וקולע, אשר יאפשר להם לראות ולטעום מישראל בתקופה בת כמה ימים או שבועות.

הגליל והגולן, אילת ומלונות ים המלח, תל אביב וכמובן ירושלים


ישראל היא מצד אחד מדינה קטנה מאוד, ומצד שני מלאה בכל טוב ובאתרים תיירותיים, היסטוריים ותרבותיים מעניינים ביותר. אם כך, איזה מסלול כדאי שנציע לתיירים המגיעים לישראל לחופשה בת שבועיים פחות או יותר, ומעוניינים לחוות ולראות כמה שיותר ממנה?

ובכן, בתור התחלה ניתן לעשות רשימה של המקומות שאסור לפספס כאשר מגיעים לביקור בן כשבועיים ימים בארץ. אולי המקום המפורסם והעשיר ביותר מבחינה תרבותית והיסטורית בארץ הוא כמובן הבירה שלנו – ירושלים. קשה לדמיין תיירים אשר יגיעו לישראל ולא יהיו סקרנים לראות את עיר הקודש, ולכן זו יכולה להיות נקודה מצוינת להתחיל בה. במסגרת ערי ישראל, גם תל אביב מספקת כמובן חוויה בלתי נשכחת כעיר תוססת וחסרת מנוחה, אך בה ניתן לבקר מיד לפני הטיסה חזרה (או מיד לאחר הנחיתה בארץ), שכן היא שוכנת בסמיכות לנמל התעופה. כמה ימים לפחות בירושלים ובתל אביב נדרשים על מנת ליהנות ולספוג את האווירה הייחודית של ערים אלו.

אזור הדרום והמדבר של ישראל גם הוא מרשים במיוחד עבור תיירים המגיעים לארץ. אילת מלונות ים המלח, מדבר יהודה וכד' – כל אלו הם אתרים ייחודיים שחובה לבקר בהם. אילת מציעה שילוב ייחודי בין מדבר אדום לים עשיר ומרהיב, ים המלח הוא המקום הנמוך בעולם אשר אין כדוגמתו, מדבר יהודה והערבה מציעים נופים מדבריים מרהיבים וכד'. ניתן להקדיש כמה ימים עד שבוע לאילת, מלונות ים המלח והמדבר.

ולסיום (אך לא בהכרח מבחינה כרונולוגית בטיול), נשאר לנו כמובן אזור הצפון של ישראל – הגליל והגולן. הגליל עשיר יותר מבחינת אתרים תיירותיים אשר יעניינו במיוחד כל חובב היסטוריה, ובמיוחד נוצרים. אתרים כמו נצרת, הכנרת, צפת, ראש פינה וכדומה, הינם בגדר "חובה", בעוד ניתן לראות את מרבית רמת הגולן ביום – יומיים של טיולים רגליים או ברכבים.

לסיכום, ישראל היא מדינה עשירה מבחינת ההיצע התיירותי שלה, ובבואנו לסייע ולתת עצה לתיירים המגיעים מחו"ל ומעוניינים לראות אותה, כדאי שנזכור את כל האזורים והאתרים המרכזיים. מעבר לכך, כמובן שלקחת חודש של חופשה, במקום שבועיים, יכולה להיות עצה מועילה גם כן.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ