יום חמישי, 10 בנובמבר 2011

משרד התיירות נלחם במחירי הנופש הגבוהים

התיירות בארץ סובלת בשנים האחרונות מעליות וירידות, למרות שיש לנו את האתרים האטרקטיביים ביותר באזור שלא נדבר על העולם כולו, עדיין הביקוש לתיירות קטן בהרבה מאצל שכינינו. הרבה מאמינים כי הדבר נוגע למצב הביטחוני, אך למעשה הסיבה העיקרית נובעת מהמחירים הגבוהים שדורשים במגוון המלונות, אתרי הנופש השונים ובאטרקציות התיירותיות השונות. אפילו התייר הישראלי מעדיף לנפוש בחוץ לארץ מאשר לנפוש באילת, עיר הנופש של המדינה. המצב הגרוע של ענף התיירות גרם לשר התיירות להקים וועדה שתבחן כיצד ניתן לעלות את כמות התיירים במדינה.

הוועדה לבחינת עלויות הנופש


בחודשים האחרונים משרד התיירות החליט לעשות מעשה על מנת לעלות את רמת התיירות בארץ ולהבין למה אנחנו מפגרים בנושא. על פי שר התיירות ארץ ישראל טומנת בתוכה אתרים קדושים לכלל הדתות המרכזיות בעולם, שמורות טבע ייחודיות, מלונות נופש יוקרתיים הכוללים ספא וחדר כושר משוכלל,אתרים היסטוריים מרהיבים ואתרי תרבות מרתקים לכן אין שום סיבה שישראל לא תהיה אחת מאותן הארצות שמובילות ברשימת התיירות העולמית. למעשה מוצר התיירות הישראלי הוא בין האטרקטיביים והייחודים בעולם, לכן אין שום היגיון בחוסר הפופולאריות לה זוכה ישראל מצד התיירות העולמית והמקומית. מתוך מחשבה זו הקים סטס מיסז'ניקוב את הוועדה לבחינת עלויות הנופש בארץ. וועדה זו אחראית לבחון את מצב התיירות בשטח, בכל אתרי הנופש, המלונות, הצימרים, האכסניות והאטרקציות הקיימות. הוועדה תבחן את רמת המחירים שכל אחד מציע והאם התמורה באמת משתלמת, בנוסף לכך הוועדה תבחן את רמת השירות והאיכות של כל מוצר. המטרה הסופית של הוועדה היא למצוא את הדרך לשנות את דרכם של ענפי התיירות השונים ולהפוך אותם ליותר אטרקטיביים על ידי יצירת חבילות יותר אטרקטיביות וזולות לתייר העולמי והמקומי.

המטרה עידוד תיירות כחול לבן


על פי מחקרים שביצע משרד התיירות נמצא כי למרות האתרים האטרקטיביים שקיימים במדינה רוב התיירים מעדיפים לנפוש אצל המתחרים שלנו באזור. בנוסף לכך גם התייר הישראלי, מעדיף לנפוש בחוץ לארץ מאשר בארץ. הסיבה העיקרית היא מחירי הנופש הגבוהים שגובים שלל ענפי התיירות במדינה, עם זה במלונות או באטרקציות השונות. האבסורד הוא שאם עושים חשבון בין נופש לאילת הכולל לינה במלון סביר ושלל אטרקציות, באותו מחיר כבר אפשר לנפוש בחוץ לארץ ולקבל תמורה הרבה יותר גבוהה. משרד התיירות מאמין כי תעשיית התיירות מאוד חשובה לשיפור המצב הכלכלי והתדמיתי של המדינה. השאיפה היא לעודד תיירות כחול לבן, במקום שישראלים יבחרו לנפוש בחוץ לארץ שינפשו כאן ובמקום ששלל התיירים בעולם ינפשו אצל שכינינו שינפשו פה. בסופו של דבר הוזלת חבילות הנופש והפיכתם לאטרקטיביים יותר תעלה את רמת הכלכלה בתחום ואיתה תעלה גם את כמות העובדים בתיירות שבתקווה תעלה על כמות העובדים במדור דרושים הייטק, דבר שיתרום לכולנו בסופו של יום.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ