יום חמישי, 27 באוקטובר 2011

חופשות בארץ בתקופת החגים – איך לעבור את זה בשלום

תקופות החגים השונות (חגי תשרי והתקופה של פסח..) הן המועדים העמוסים ביותר מבחינת חופשות ומלונות בארץ, שכן רבים מאזרחי ישראל מנצלים את ימי החופשה של הילדים מבית הספר ושל ההורים מהעבודה, ויוצאים לטייל ולנפוש ברחבי הארץ. כמובן שמצב זה יוצר גם בעייתיות מסוימת – ישראל אינה מדינה גדולה, ולמרות שיש בה אינספור אתרי תיירות ונופש מעולים, עדיי ניתן לחוש בצפיפות רבה בתקופות החגים השונות.
בין אם מדובר במלונות בירושלים או מלונות בחיפה, בקמפינג בחוף בכנרת או נופש באילת – בתקופות החגים צפוי להיות צפוף ועמוס. עם זאת – מדובר כאמור בתקופות הנוחות והאפשריות ביותר ליציאה לנופש עבור רבים מאזרחי ישראל, ולכן אין ברירה – יש למצוא דרך לצאת לנופש בתקופות אלו, ועדיין להצליח ליהנות למרות העומס הצפוי. עבור מי שאינו נהנה כל כך מהעומס וריבוי המטיילים והנופשים, ישנם כמה דברים שניתן בכל זאת לעשות על מנת לצלוח את הנופש בשלום.

מקומות מבודדים, תכנון זמן רב מראש ובחירת מועד הנופש בקפידה


בתור התחלה, יש לנסות ולמצוא מקומות אשר הינם יחסית מבודדים. מציאת מקום נופש מבודד לחלוטין בתקופת החגים זו משימה בלתי אפשרית, אבל אם מחפשים טוב תמיד ניתן למצוא את האזורים הפחות צפופים. כדאי לקרוא ולחפש אחר הנחל או היובל בגולן אשר הינו פחות מוכר ומתויר, אחר האזור בארץ אליו לא נוהרים מרבית האנשים (אשר על פי רוב מתרכזים באזור אילת, ים המלח והכנרת...) וכד'. ישנם אזורים כאלו, וגם הם לא יהיו ריקים לחלוטין, אבל הם יהיו פחות צפופים ומאוכלסים.
מלבד לכך, כדאי לתכנן את הנופש מספיק זמן מראש – כמה חודשים במידת האפשר. אם מזמינים מספיק זמן מראש, ניתן לפעמים להתחמק מהצפיפות וההמונים. למשל – ישנם כפרי נופש ובתי הארחה חלומיים לשפת הכינרת, אשר מי שמזמין אותם מראש (ולכן כדאי להיזכר מספיק זמן מראש..) יכול לזכות בפיסת חוף שלמה כמעט לעצמו וכד'.
נקודה נוספת שכדאי לשים עליה דגש היא בחירה קפדנית ומדויקת של ימי הנופש שלכם. הרבה פעמים, ניתן למצוא במהלך תקופות החגים ימים בודדים בהם אין חופש לכולם, אך אם ניקח בהם חופש במיוחד, נוציא את הילדים מוקדם מבית הספר ונצרף את הימים האלו לימי החופשה שלפני או אחרי – נוכל לארגן לנו נופש חלומי ומושלם, אשר חלקו נופל על ימים פחות מתוירים ועמוסים ואף נוכל להינות ממסלולי טיול מדהימים, ללא כמויות גדולות של אנשים.
תכנון נופש חלומי בארץ אפשרי בהחלט, אפילו בתקופת החגים, במידה ועושים זאת כמו שצריך, ובזמן.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ