יום ראשון, 29 במאי 2011

במרחק נגיעה מהמזרח הרחוק

המזרח הרחוק היווה מאז ומעולם מוקד התעניינותו של העולם המערבי מעצם היותו אפוף מיסתורין, עושה רושם שהמערב מעולם לא הצליח לחשוף את רוב סודות התרבויות הכה מסקרנות. דבר מה שכן הצליח להחשף במהלך השנים וגם לחשוף אותנו,כאורחי מלונות ענק או מלון בוטיק, הוא קסם המגע ויכולתו לחולל פלאים.
אותו מגע מיוחד מתפרס על טיפולים שונים המשתפים את חושנו בחוויה אקזוטית , מרפים את השרירים התפוסים ומסלקים את המתחים מגופנו זאת על ידי עיסוי וטיפולים מיוחדים שמשלבים בין לחיצות, מסאז'ים, שמנים חמים ויוצרים איזון נפלא בין גוף לנפש. טווינא,שיאצו, עיסוי תאילנדי,כל שתחפצו מצוי בהישג גופכם וידם של מטפלים מקצועיים של מרכזי הבריאות והספא במלונות השונים ברחבי הארץ.הלובי של מקומות הדוגלים בעניין הספא מעוצב בהתאם- עיצוב המשדר רוגע,ספות מרווחות ונוחות ,שלל מיצים, סלסלת פירות כנשנוש בריא ושאר הפתעות שישלימו את החוויה הכוללת.

מסין באהבה


טווינא ,מושג הנהגה רבות ומתייחס בעצם לשיטת טיפול סינית עתיקת יומין, המהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית המסורתית המתמקדת בזרימת אנרגיה צ´י (אנרגיית החיים הזורמת בגופנו) כבסיס טיפולי ושואפת לאיזון וזרימה הרמונית בין גוף לנפש. פירוש המילה טווינא הוא "למשוך ולתפוס" נשמע כמו סוג של משחק אך הפירוש המילולי,משעשע ככל שיהיה, מסכם את מהות שיטת הטיפול, המתבצע על ידי מגע דינאמי ואנרגטי. הטווינא משלבת טכניקות עיסוי לרקמות הרכות- השרירים והגידים, יחד עם אקופרסורה -לחץ סטטי בנקודות אנרגיה ספציפיות לאורך הגוף.

יפן משחררת לכם את החסימות


השיאצו הוא עיסוי שמקורו ביפן ומתבסס על ההנחה כי בגופנו קיימים מרידיאנים, ערוצי אנרגיה בלתי נראים וכל בעיה גופנית מקורה בחוסר איזון גופני הנוצר ע"י חסימה אנרגטית, ובמילים אחרות על ידי חסימת אותם מרידיאנים.התוצאה הינה כאב, מתח או כל תחושה לא נעימה אחרת, פיזית או רגשית.
טיפול שיאצו הוא טיפול הוליסטי. במשך הטיפול מתבצעות לחיצות לאורך ערוצי האנרגיה לשחרור המתחים, כדי לאתר ולשחרר חסימות בערוצי האנרגיה השונים בגוף. פרוש המילה שיאצו הוא לחץ-אצבע ומכאן שיטת טיפול העושה שימוש בלחיצות קצובות לאורך המרידיאנים בגוף, תוך שמוש בכפות הידיים, אגודלים ואף במרפקים, ברכיים ורגליים. הטיפול כולל בנוסף מניפולציות ומתיחות עדינות שנועדו להעניק למטופל תחושת רפיון, שחרור ורוגע.

עיסוי תוצרת תאילנד


מלונות רבים מציעים לאורחיהם לחוות עיסוי תאילנדי ממריץ. מדובר בעיסוי שמקורו בממלכת סיאם המבוסס על עקרונות היין-יאנג להשגת איזון "אנרגטי" בגוף ועל עקרונות היוגה המסורתית, הכוללת מנחי מתיחות ולחיצות איטיות לאורך ערוצי האנרגיה בגוף. המתיחות מיועדות להמרצת מחזור הדם והעיסוי יכול להקל מאוד על מתחים, כאבי גב, כאבי ראש ועוד. הטיפול נעשה על מזרון, בלבוש נוח. מדובר בתהליך של מגע אנושי הכולל עיסויים ולחיצות איטיות באזורי רקמות רכות, גידים ושרירים, המבוצעים באמצעות מפרקי המעסה, מתיחות לגמישות הגוף ותרגילים מגוונים להמרצת מחזור הדם.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ