יום רביעי, 18 במאי 2011

חופשה במלונות ספא

בשנים האחרונות הולכת התופעה ותופסת תאוצה – מלונות ספא. החלום הרטוב של החופשה בארץ אכן כולל כיום מים לרוב – במרחצאות, בג'קוזי, בטיפולי המים החדשניים ובברכות המיוחדות. מלונות הספא בארץ מציעים לאורחיהם שמגיעים מותשים ויגעים לצאת רעננים, מטופחים נמרצים וקורנים, לפחות כאילו עברו סדרה של ניתוחים פלסטיים.

מתקני ספא קיימים לרוב, זה כבר חלק הכרחי מהשירותים שמספקים מלונות בארץ. אבל מלונות ספא – שמבססים את כל קונספט קיומם סביב נושא הספא, הם טרנד חדש יחסית וכאמור – במגמת פופולאריות גואה.

מלונות הספא מציעים מגוון רחב ועשיר של טיפולים קוסמטיים מטפחים, פינוקים ועיסויים.
אלה ניתנים באווירת ספא שאופפת את המלון כולו. במלונות אלה, תפיסת האירוח כחוויית ספא טוטלית באה לידי ביטוי בטיפוח אווירה של שלווה, שקט והתרגעות. רבים ממלונות הספא מיישמים תפיסה זו גם בחדרים וגם בשטחים הציבוריים. וכמובן שכשהמלון כולו משדר אווירת ספא ובריאות, מתבטא הדבר גם בחדרי האוכל. מלונות ספא מקפידים על תפריט התואם את השאיפה לבריאות ושלווה.

מתקני מים


מים, כמקור החיים, נתפסים כחלק אינטגראלי מחוויית הספא. בל נשכח שהמילה ספא מקורה בעיר ספא הידועה בזכות מרחצאות המרפא שבה. במלונות ספא בדרך כלל תופסת הבריכה מקום של כבוד ומקבלת את מלוא תשומת הלב העיצובית התאימה לתפיסה זו. מלונות ספא בארץ ממצים מן הבריכה את המקסימום ומציעים לאורחים טיפולי מים שונים ושיעורי כושר מימיים. בחלק מבתי המלון ניתן למצוא בבריכות השחייה מתקנים המפיקים סילוני מים חמים ו/או קרים המדמים את השכשוך בבריכה לטבילה במעיינות מים טבעיים.

ספורט וכושר


כמובן שלא ניתן לדמיין ספא ראוי ללא מתקני ספורט וכושר. אולי לא כל אורחי הספא הם בהכרח חובבי כושר מושבעים, אך כשהמתקנים ממוקמים אל מול הנוף הנכון ולא מול מסך טלוויזיה משמים בחדר כושר הומה – חווית הספורט נראית קצת יותר אטרקטיבית.
מלונות הספא מציעים, בנוסף למתקנים בחדר הכושר, גם מבחר שיעורי התעמלות וכושר. אם כבר החלטתם להזיע בחופשה – אין ספק שעדיף לעשות זאת אחרי טבילה מרעננת בבריכה ולפני העיסוי שישחרר את השרירים הדואבים והמופתעים מהפעילות השוקקת שהוטלה עליהם לפתע פתאום.

מלונות – הדור השלישי


אין ספק כי מלונות הענק מרובי החדרים שהיו מעוז נחשק לחופשה בשנים קודמות, הופכים לאטרקטיביים פחות. כיום, מלונות קטנים ויחודיים כמו מלונות בוטיק או מלונות ספא הופכים להיות יעד מבוקש לחופשה בארץ. הישראלים, הגיעו כנראה למסקנה שישיבה בחדר האוכל עם עוד 500 אנשים שכולם עטים ביחד על הפנקייק בבוקר, זה לא הרעיון האידיאלי לחופשה. הבעיה העיקרית בקונספט המלונאי החדש נעוצה, מן הסתם, בעלויות הגבוהות. חופשה במלון ספא היא לא עניין זול, אבל מצד שני - כל אחד זקוק לפעמים למין בריחה אמיתית שכזו אל מחוזות של התמסרות לכיף, לפינוק וטיפוח עצמי.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ