יום רביעי, 11 במאי 2011

הגיע הזמן לצאת לחופשה

בכל שנה, בין בחירת תחפושת לפורים להחלטה היכן נבלה (אם אפשר לקרוא לזה בילוי) את ליל הסדר השנה, עולה שאלת מיליון הדולר האמיתית – לאן נטוס השנה לחופשה? ימי החורף כבר מאחורינו (הם בכלל היו כאן?) ואלא אם חזרתם זה עתה מחופשת סקי מטורפת, הרי בטח כבר בוער לכם בעצמות איזה בטן-גב או שיטוט בכנסייה מהמאה ה-16.

אבל בלי קשר להיכן תבחרו להיות, גם בחופשה – זוגית או משפחתית – חשוב לשמור על כמה כללים שימנעו מהחופשה שלכם להפוך לחלום בלהות.

כמובן שהצעד הראשון הוא בחירת היעד. חשוב בעניין הזה לדעת להתגמש, אבל לחלוטין לא לנסוע למקום שאתם לא מתחברים אליו, רק כי אתם לא מצליחים להגיע להחלטה. יש כמעט 200 מדינות בעולם. אם תורידו את אלו ששונאות אותנו, נשארנו עם 30... אתם בטוח מסוגלים למצוא אחת או שתיים שתיהנו ממנה.

העניין השני הוא משך הטיול. מעבר להיבטים הטכניים של חופש מהעבודה או החברה שלכם שבדיוק התחילה לימודי משפטים או מנהל עסקים בבישול, חשוב להחליט על מספר ימים שישאיר לכם טעם של עוד, אך שלא יהיה קצר מדיי. קחו בחשבון שמצד אחד, אין הרבה הזדמנויות במהלך השנה לחופשה שכזאת. מצד שני, שבועיים בפריז כפול 24 שעות עם האישה יגרום לכם להתגעגע לחמותכם.

חשוב מאוד לבחור בתקופה ראויה. משיטוט ברחובות קייפטאון בדרום אפריקה במאי, אתם תקיאו זיעה מרוב חום. בתאילנד בתקופה הזאת יתקפו אתכם מונסונים שיעיפו את החושה שלכם עד לבית של העשירים. ודאו כי אין ימי גשם בתקופה המדוברת, ש-38 מעלות זה רק בגוף האדם, ואל תתפשרו בעניין, כי מזג אוויר עלול לשבש כל חופשה באשר היא.

ישנו כמובן עניין התקציב. יש לא מעט מדינות בעולם שבעשרה שקלים אתם יכולים להיות מלכי העולם. כמובן שלהגיע למדינות האלו לרוב זה עניין יקר. אם אתם קצרים בתקציב, ותרו על מקומות יקרים כמו לונדון או יפן, כי להיות בחו"ל ולחשב כל שקל, זה פוגע בהנאה. מצד שני, יש לא מעט עניינים להתפשר עליהם. מלון שלושה כוכבים במקום חמישה, כרטיס טיסה בזול עם סנדוויץ' שתביאו מהבית ושופינג מוגבל של ג'ינס וחולצת I LOVE BAGDAD אחת בלבד. מצד שני במידה וקיימים דברים שמהווים עבורם צורך הכרחי כמו כשרות, כדאי לוודא כי למלון אילו תגיעו יש קייטרינג כשר או מנות כשרות, אחרת תמצאו את עצמכם מחפשים מסעדות כשרות ולא תהנו מהארוחות להם תיהיו זכאים בבית המלון.

מה עוד? המעבר מלו"ז בו אתם פוגשים את הפרטנר שעתיים ביום לכזה שאתם אחד בתוך השני סביב היממה עלול להוביל לתוצאות לא נעימות. הבטיחו לעצמכם במהלך הטיול לא להתעסק בשטויות, להבליג על הדברים שבדרך כלל גורמים לכם לעקם את הפרצוף ולזרום עם המוזה הכיפית של טיול בחו"ל. תתפלאו לגלות כי בחלק מבתי המלון בחו"ל ישנה האפשרות לקלוט ערוצים מהארץ, כך שתוכלו לשבת בסוויטה להתעדכן בחדשות ערוץ 2 או לצפות בסידרה החיים זה לא הכול ולצחוק קצת מהומור ישראלי בזמן שהותכם בגולה.

וכמובן, אל תתנו לדברים הקטנים להפיל אתכם – ודאו 8 פעמים שלא שכחתם דרכון, שמרו על הארנק שלכם מכייסים, ונצלו את זמן האיכות שלכם ליהנות, לצחוק, לבלות, להשתולל ולהתענג על כל רגע. לפחות עד הטיול הבא.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ