יום רביעי, 27 באפריל 2011

גלגוליו של מלון

בעבר,ייעודו העיקרי של המלון היה לינה וכבר בתקופה המקראית נעשה בו שימוש נרחב.החל מסיפור ירידת האחים של יוסף למצרים "ויפתח האחד את שקו לתת מספוא לחמורו במלון" ועד ירמיהו הנביא "מי יתנני מלון".
בימי דוד ושלמה נהרו אלפי עולי רגל לחוג את שלושת הרגלים בהר הבית. ולהם נדרשו מקומות אכסון ואירוח.
עולי הרגל שהגיעו מכל קצוות תבל התאכסנו באוהלים שהוקמו מחוץ לחומות העיר, באכסניות ,פונדקים,בתי כנסת ובתיהם של אנשי ירושלים ושל תושבי הכפרים הסמוכים לה. המקורות מעידים שלמרות מספרם הרב של עולי הרגל, מעולם לא היה מצב בו אדם לן ברחובות העיר."מעולם לא אמר אדם לחברו:לא מצאתי מיטה שאישן עליה בירושלים... צר לי המקום שאלין בירושלים" .
האירוח הירושלמי בימינו אינו שונה בהרבה מבחינת אספקת מקום לינה וצרכי כל מבקר והוא אף מהווה אטרקציה בפני עצמה. כמו דובדבן בראשה של גלידה משובחת, ממש פינוק על גבי פינוק.

פרקטיות היא לא מילה גסה


ירושלים נחשבת לפנינה תיירותית ועצם מעמדה מחזק ומעודד צמיחה מתמדת של ענף המלונאות והאירוח, ענף התיירות בארץ משגשג במיוחד בירושלים ואילת.
המלונות בירושלים מפוזרים בכל פינה בעיר ומשתלבים כמעשה תשבץ בתחומיה.
אין צורך להכביר במילים כשעומדים בחדר מלון המשקיף אל נופי העיר העתיקה,השכונות החדשות, בית לחם והרי יהודה .הנוף הקסום מדבר בעד עצמו.
כמו כן,מיקומם מספק נגישות רבה ונוחה יותר לאתרים הקדושים,מרכזי המסחר והתרבות השונים. מרענן ביותר להתעורר בבוקר ולגלות שאנו במרחק הליכה ממוזיאון ישראל, מוזיאון המדע, כנסת ישראל, בית המשפט העליון וקריית הממשלה.
כשחושבים על מלון ,במיוחד בעיר הומה אדם כירושלים, האסוציאציה הראשונית היא של מקום עצום מימדים נטול שקט ואינטימיות .אך היזמים ידעו שתחשבו כך לכן עוצבו מלונות קטנים יותר והקטן מבין כולם מונה רק 22 חדרים ליחידים, זוגות ומשפחות.

אירוח ירושלמי אסלי


הכנסת אורחים היא דבר המושרש בתרבותנו.כמובן שמאז אוהלו של אברהם אבינו ,מים רבים זרמו בנהרותינו ,מדן ועד באר שבע, ממלון בוטיק בצפון ועד סוויטת יוקרה במדבריות בדרום.
ירושלים חוותה שדרוג דומה חדרי המלונות ממוזגים,מוגשות ארוחות עשירות והמגוון לבד מספיק כדי לבלבל את הרעב.קיימת התחשבות אדירה בשומרי הכשרות ובמקומות מסוימים ניתן אף להזמין ארוחת שבת בשרית מלאה וכשרה בהזמנה מראש.ניכרת מחשבה רבה בארכיטקטורה ועיצוב הפנים החל מהמלונות הגדולים והמפוארים וכלה במלוניות הקטנות והאינטימיות . בתי אבן משופצים,בניינים ערביים עם קשתות ועמודים ,חדרים בעיצוב אירופאי כפרי,מסדרונות דמויי גלריית אמנות.ועוד אומרים שבירושלים אין ים אך הוא בהחלט קיים בתור ים של קולטורה.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ