יום ראשון, 23 בינואר 2011

חתונה אזרחית - לפעמים דרוש מלון

טקס חתונה אזרחית הוא אחד הדברים השנויים ביותר במחלוקת במדינת ישראל, אמנם לטקס זה אין מעמד משפטי מלא ואף מעמד חוקי לקח קצת זמן להשיג. כאשר זוגות היו רוצים להתחתן ולקבל על החתונה תוקף משפטי וחוקי מלא היה עליהם לערוך את הטקסט במדינה זרה.

זוגות צעירים היו נוסעים לקפריסין או מדינות שכנות אחרות בכדי לערוך את החתונה (חתימת החוזה) אצל עורך דין, מי שהדת מפריעה לו ואינו מעוניין לקחת חלק בטקס דתי של פעם, יכול לשקול לבצע חתונה כזו כאופציה, כיום עדיין אין תוקף משפטי לחתונה אזרחית אך יש תוקף חוקי לטקס. ולאחר החתימה בחו"ל ניתן יהיה לערוך את "טקס" הנישואים בארץ.

ישנם אינספור מומחים שעורכים טקסים מסוג זה ובמגוון שלם של מלונות בארץ או גני אירועים שונים, כל זוג שמעוניין לעשות טקסט של חתונה אזרחית יצטרך לעבור את אותה מסכת "עינויים" והחלטות שונות כמו זוג המתחתן בחתונה מסורתית, גם שם תהיה חופה (לא דתית) וגם שם יגידו נדרים אחד לשנייה הנאהבים.

יהיה צורך לבחור את הקייטרינג הנכון, את האולם או גן האירועים הנכון או במקרה אפילו אולם כנסים של מלון, או לובי של אחד המלונות המפוארים שיש בארץ. בסופו של דבר ההוצאה הכספית כמעט זהה בכדי ליצור את אחד הערבים הבלתי נשכחים של זוג אוהבים, בחירת המנות, התפאורה עד לפרטים הקטנים, לפעמים אחד הצדדים בזוגיות לוקח זאת רחוק ואפילו בוחר מכונת קפה שתהיה אסטטית לאירוע.

כמו כן אם נבחר בחתונה אזרחית על פני חתונה מסורתית ניאלץ לטוס לחו"ל ולפי כך גם לשכור מלון, מלונות בחו"ל ובארץ הם שונים מעט אך קווי המתאר וההווי דומים, אוכל איכותי, שירות חדרים ומגוון אטרקציות כמו לובי, בר, ספא, מכון כושר, בריכה מחוממת וסוויטות שונות הן מה שלעינו לחפש, בכדי להפוך את השהות שלנו בחופשה למהנה יותר.

אמנם מלונות בארץ ובחו"ל מעט שונים ולצערנו לישראלי לא יצא שם יפה בעולם, ריבוי של צעירים והתנהגות לא נאותה בבתי מלון בחו"ל הובילה בתי מלון מסוימים לאסור כניסתם של מטיילים או תיירים ישראלים, יוון, קפריסין ובורגס. הסיבה לכך היא שיותר מידיי צעירים נוסעים למקומות אלו, לכן כדאי לשקול טוב איזה מלון לקחת והיכן.

ניתן גם לסוע רק לשם חתימת החוזה ולשם כך נוסעים וחוזרים באותו יום בטיסה מוזלת, טיסות כאלה זמינות כמעט בכל אתר של חופשות בארץ, וניתן לקבוע את כל התהליך מהארץ בלי הרבה כאבי ראש, כך מגיעים בבוקר חותמים על החוזה ולקראת ערב כבר נמצאים בבית.

בסופו של דבר נישואים אזרחיים הם טקס יפהפה לא פחות מזה של חתונה מסורתית, אך גם שם יש לתכנן את הפרטים הקטנים, בכדי שלא נמצא את עצמנו באולם אירועים של שנות השמונים מתחרטים שלא הלכנו לבית מלון מעט מפואר יותר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

מסעדות בארץ